Polskie Radio
Section05
ministerstwo sportu

Polskie Radio 24 "Kasa dla swoich". Marczułajtis o programie Bortniczuka

- Z programu "Sport dla wszystkich" zrobił program "kasa dla swoich". Tych afer jest tak wiele, że trudno nad tym nadążyć - mówiła w Polskim Radiu 24 Jagna Marczułajtis-Walczak. Najwyższa Izba Kontroli skierowała do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa przez ministra sportu w rządzie PiS Kamila Bortniczuka.
Zobacz więcej na temat:  Jagna Marczułajtis POLSKA kamil bortniczuk PiS

Kłopoty byłego ministra sportu. NIK zawiadamia prokuraturę

Najwyższa Izba Kontroli skierowała do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra sportu w poprzednim rządzie, Kamila Bortniczuka. - Nieprawidłowości dotyczą prawie 90 milionów złotych, przyznanych w ramach konkursu "Sport dla wszystkich". "Wiele już widziałem, ale ta skala patologii jest porażająca" - mówił na konferencji prasowej pełniący obowiązki dyrektora delegatury NIK w Białymstoku Janusz Pawelczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kamil bortniczuk Najwyższa Izba Kontroli dofinansowanie

Nitras zablokował wielką inwestycję PZPN. Teraz wyjaśnia. "Decyzja była podjęta z uchybieniem prawa"

Minister sportu i turystyki Sławomir Nitras wytłumaczył cofnięcie zgody resortu na wpisanie wniosku PZPN o budowie ośrodka szkoleniowego w Otwocku na listę inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu i jej dofinansowanie kwotą ponad 300 mln złotych. - Decyzja została podjęta z uchybieniem prawa - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  PZPN pieniądze dofinansowanie inwestycje Sławomir Nitras POLSKA polityka Cezary Kulesza Piłka nożna

Legia Warszawa celem ataku służb w Alkmaar. Bortniczuk interweniuje u ministra sportu Holandii

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk poinformował, że w trybie pilnym skierował pismo do ministra sportu Holandii w celu wyjaśnienia zajść, do których doszło w Alkmaar po meczu miejscowego AZ z Legią Warszawa. Chodzi o sprawę działaczy, piłkarzy i kibiców stołecznego klubu, którzy po spotkaniu zostali zaatakowani przez miejscową policję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Legia Warszawa kamil bortniczuk Holandia Piłka nożna społeczeństwo

Polska hitem wśród zagranicznych turystów. "Cenią sobie panujące u nas bezpieczeństwo"

Wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy podczas trwającego właśnie Forum Ekonomicznego w Karpaczu poinformował, że Polska staje się coraz częstszym celem wizyt turystów z zagranicy. Do naszego kraju coraz chętniej przyjeżdżają m.in. turyści z bogatych krajów Bliskiego Wschodu, którzy cenią sobie bezpieczeństwo naszego regionu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo turystyka

Projekt "Bezpieczna woda". Minister Bortniczuk przekazał 94 łodzie motorowe

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk przekazał 94 łodzie motorowe, które będą wykorzystywane, aby dbać o bezpieczeństwo osób trenujących lub wypoczywających nad wodą. Projekt "Bezpieczna woda" jest realizowany w ramach wakacyjnej akcji "Bądź aktywny, bądź bezpieczny" we współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym i Polskim Związkiem Towarzystw Wioślarskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kamil bortniczuk woda bezpieczeństwo społeczeństwo

Andrzej Gut-Mostowy relacjonuje sytuację na Rodos. "Przeżyłem dramatyczne chwile"

- Wiadomości SMS z poleceniem opuszczenia resortu przychodziły w momencie, kiedy w odległości kilkuset metrów od hotelu pojawiały się nie tylko kłęby dymu, ale również normalne, kilkumetrowe płomienie ognia. Te ostrzeżenia powinny być kilka godzin wcześniej - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister sportu i turystyki. 
Zobacz więcej na temat:  Grecja ŚWIAT turystyka rodos pożar klimat Trójka