Polskie Radio
Section05
ministerstwo sportu

Wspólne oświadczenie 36 państw ws. decyzji MKOl. "Wciąż istnieją istotne kwestie, które nie zostały wyjaśnione"

"Nie można pozwolić na to, aby rząd rosyjski wykorzystywał sport do legitymizowania swojego barbarzyńskiego, niesprowokowanego ataku na Ukrainę" - napisano w oświadczeniu opublikowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, podpisanym przez 36 krajów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT ministerstwo sportu kamil bortniczuk Paryż 2024 wojna na Ukrainie igrzyska olimpijskie MKOl

Ruch doczeka się nowego stadionu? Nowe wieści z Chorzowa

Wszystko wskazuje na to, że Ruch Chorzów doczeka się nowego stadionu. Prezydent miasta Andrzej Kotala poinformował w mediach społecznościowych, że odbył rozmowę z premierem Mateuszem Morawieckim. Omawiano między innymi budowę obiektu piłkarskiego. - Ruszamy z harmonogramem i zabezpieczeniem pozostałej kwoty - napisał na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  Ruch Chorzów Piłka nożna 1. liga SPORT Chorzów Mateusz Morawiecki kamil bortniczuk ministerstwo sportu

Igrzyska bez Rosjan i Białorusinów? Minister sportu: nasz pomysł popiera koalicja kilkudziesięciu krajów

- Nikt sobie nie wyobraża, by flaga rosyjska pojawiała się oficjalnie na imprezach międzynarodowych. Zwłaszcza dziś, gdy mamy wzmożenie ataków rakietowych - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Kamil Bortniczuk, minister sportu. Odniósł się w ten sposób do dyskusji, która trwa w odniesieniu do możliwego startu na Igrzyskach Olimpijskich sportowców z Rosji i Białorusi. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA igrzyska olimpijskie kamil bortniczuk ministerstwo sportu