Polskie Radio
Section05
ministerstwo sportu

"Należy wykluczyć Rosję ze związków sportowych". Władze Polski o kolejnych krokach

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że prezydent Andrzej Duda razem z rządem działa na wielu odcinkach frontu, by to, co dzieje się na Ukrainie nie pozostało bez kary wobec agresorów rosyjskich. Jedną z takich kar może być wykluczenie Rosji ze wszystkich związków sportowych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki wojna 2022 Rosja Andrzej Duda Mateusz Morawiecki kamil bortniczuk ministerstwo sportu

Podpisano list intencyjny dot. Igrzysk Europejskich w Krakowie. Premier: to będzie wydarzenie na światowym poziomie

Przedstawiciele rządu, władz województwa oraz prezydent Krakowa podpisali list intencyjny w sprawie finansowania Igrzysk Europejskich. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, "powstaną lub zostaną zmodernizowane obiekty infrastruktury sportowej, która pozwoli zrobić imprezę sportową na najwyższym światowym poziomie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA igrzyska SPORT Kraków premier kamil bortniczuk Mateusz Morawiecki ministerstwo sportu społeczeństwo

Premier broni ministra sportu. "Wniosek o odwołanie jest zupełnie pozamerytoryczny"

- Powinniście przeprosić z tego miejsca za ten wniosek, który jest wnioskiem absolutnie nietrafionym - mówił premier do posłów opozycji, odnosząc się do wniosku o wotum nieufności wobec ministra sportu Kamila Bortniczuka. Jak podkreślał Mateusz Morawiecki, "jest on zupełnie pozamerytoryczny; nie dotyczy sportu ani turystyki". Głosowanie nad wnioskiem odbędzie się w czwartek. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm ministerstwo sportu kamil bortniczuk Sejm premier Mateusz Morawiecki

Wniosek o wotum nieufności wobec ministra sportu. "Nigdy nie byłem podejrzany w żadnej sprawie"

- Nigdy niczego nie ukradłem, nie uległem korupcji, nie zostałem skazany za żadne przestępstwo. Mało tego - nigdy nie byłem o cokolwiek oskarżony. Nie jestem także podejrzany w żadnej z tych spraw, które media w sposób manipulacyjny w stosunku do mojej osoby opisywały - mówił w Sejmie minister sportu Kamil Bortniczuk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm kamil bortniczuk ministerstwo sportu

4 lata programu PFNteam100. Piotr Gliński: wspieranie sportowców będzie kontynuowane

Prawie pięciuset stypendystów i sześćset medali na imprezach rangi mistrzowskiej to - jak powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński na podsumowaniu 4 lat programu PFNteam100 - najlepsza wizytówka tego projektu. Dawał on bezpośrednie, dodatkowe wsparcie młodym, utalentowanym polskim sportowcom, olimpijczykom i paraolimpijczykom.
Zobacz więcej na temat:  Polska Fundacja Narodowa ministerstwo sportu Piotr Gliński społeczeństwo SPORT Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego POLSKA

Śledztwo dot. Joanny Muchy. Prokuratura stawia zarzuty b. urzędniczkom Ministerstwa Sportu

Zarzuty dla dwóch kolejnych osób w śledztwie dotyczącym byłej minister sportu, poseł Joanny Muchy, wobec której prokuratura zawnioskowała o uchylenie immunitetu. Zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie usłyszała b. naczelnik wydziału księgowości Małgorzata K., oraz b. główna księgowa resortu Anna P.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo prokuratura ministerstwo sportu Joanna Mucha Stadion Narodowy