Polskie Radio
Section05
Szymon Mika

Piotr Wyleżoł przed koncertem "Jazz.PL": duet z Szymonem Miką to harmonia dwóch instrumentów

- Utwory na album "Loud Silence" powstawały podczas prób, co w naszym muzycznym życiu raczej się nie zdarza. Na pierwszym miejscu są autorskie kompozycje, a standardy wpisują się w nasze brzmienie. Na koncertach pojawia się coraz więcej utworów, których nie ma na płycie. Pewnie zdarzy się to również podczas naszego występu w Dwójce - mówił pianista Piotr Wyleżoł.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Piotr Metz Piotr Wyleżoł Szymon Mika Dwójka koncert fortepian gitara

Marek Pospieszalski Oktet - w chwale polskich kompozytorów XX wieku [ZOBACZ WIDEO]

W piątek 16 czerwca, w ramach cyklu "Jazz.PL" oktet Marka Pospieszalskiego wykonał dla słuchaczy Dwójki repertuar z jednej z najważniejszych płyt ubiegłego roku oraz przedpremierowo utwory z albumu, który ukaże się pod koniec tego miesiąca. Nadchodząca płyta zatytułowana "No Other End of the World Will There Be" będzie kontynuacją dwupłytowego albumu "Polish Composers of the 20th Century". Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo koncertu.
Zobacz więcej na temat:  Marek Pospieszalski Tomasz Dąbrowski Szymon Mika Tadeusz Baird Jan Krenz Roman Palester Witold Szalonek Andrzej Panufnik Bogusław Schaeffer Agata Zubel Grażyna Bacewicz Elżbieta Sikora Roch Siciński Jazz Dwójka pr poleca