Polskie Radio
Section05
Nikola Kołodziejczyk

Nikola Kołodziejczyk: muzyka to wzajemne zrozumienie i ciekawa podróż [ZOBACZ WIDEO]

- To niesamowite przeżycie, w moich projektach ludzie z różnych światów muzycznych zwykle spotykają się po raz pierwszy. Oprócz wcześniej zapisanych nut tworzy się bardzo ciekawa energia. Dochodzi do spotkania muzyka jazzowego, który całe życie improwizował na temacie, z artystą ludowym, który nigdy nie widział nut. Obok nich jest muzyk klasyczny, który nigdy nie znalazł się w sytuacji braku nut - mówił w Dwójce Nikola Kołodziejczyk.
Zobacz więcej na temat:  dyrygent Dwójka Roch Siciński

Nikola Kołodziejczyk: powrót Studia Jazzowego to wielostronna łączność pokoleń

- Ta praca była dużą przyjemnością. To dwieście ręcznie pisanych partytur Studia Jazzowego Polskiego Radia, dzieła największych jazzowych osobistości, kompozytorów, ale również osób, które nie są z kompozycją kojarzone. Bardzo ciekawe było odkrywanie innych stron wielu muzyków, znanych jako wspaniali soliści i liderzy swoich zespołów - mówił w Dwójce Nikola Kołodziejczyk przed setnym koncertem z cyklu "Jazz.PL".
Zobacz więcej na temat:  Jazz Dwójka Roch Siciński koncert Studio Jazzowe Polskiego Radia

Nikola Kołodziejczyk: Chick Corea - moja pierwsza i największa pianistyczna inspiracja

- Eksperymentalny okres w jego twórczości był dla mnie czymś rewelacyjnym. Natomiast miałem również składankę jego największych hitów, którą dostałem od rodziców i muszę powiedzieć, że rzeczywiście ta płyta spowodowała duże poprzestawianie się w głowie pewnych priorytetów - mówił Nikola Kołodziejczyk, pianista, kompozytor, aranżer i dyrygent wspominając zmarłego 9 lutego Chicka Coreę.
Zobacz więcej na temat:  Chick Corea muzyka współczesna Jazz Andrzej Zieliński Dwójka