Dziś Boże Ciało. Uroczyste procesje w całej Polsce Dziś przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, znana powszechnie w Polsce jako Boże Ciało. Jest to jedno z najważniejszych świąt katolickich, w czasie którego wierni wyznają wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Po liturgii eucharystycznej wyrusza procesja do czterech ołtarzy, przy każdym z nich odmawia się modlitwy i czyta ewangelię. Zobacz więcej na temat: POLSKA społeczeństwo Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie
02.06 Nabożeństwo Kościoła Chrześcijan Baptystów Nagranie powstało we współpracy z Kościołem Chrześcijan Baptystów. Na nabożeństwo tego Kościoła zapraszamy 2 czerwca o godzinie 8:00 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
01.06 Kościoły w Polsce i na świecie Audycja powstała we współpracy z Kościołem Ewangelicko-Augsburskim. Na program zapraszamy 1 czerwca o godzinie 19:15 do Jedynki. Zobacz więcej na temat:
Uroczystość Bożego Ciała W czwartek po uroczystości Trójcy Przenajświętszej w Kościołach tradycji katolickiej obchodzone jest Boże Ciało ( w tym roku będzie to 30 maja). Ponieważ liturgia Wielkiego Czwartku obejmuje zadumę nad męką Chrystusa, główne obchody ku czci Eucharystii ustanowione zostały przez Kościół na pierwszy czwartek po zakończeniu paschalnego cyklu świąt. Zobacz więcej na temat:
30.05 Msza Święta Kościoła Starokatolickiego Mariawitów Nagranie powstało we współpracy z Kościołem Starokatolickim Mariawitów. Na Mszę Świętą tego Kościoła zapraszamy 30 maja o godzinie 8:00 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
Korpo-Matka. Kobieta sukcesu. Kobieta potrzebuje samorealizacji. To jej prawo. Niepodważalne. W przestrzeni zawodowej ale przede wszystkim życiowej – czegoś, co wydobędzie cały jej potencjał, w czym będzie nie do zastąpienia. Przez mężczyznę. Czy dla kobiety najlepsza kariera to macierzyństwo? Czy to powołanie konkurencyjne do jej ambicji zawodowych, a może przeciwnie – jedno i drugie się dobrze uzupełniają i napędzają? Zobacz więcej na temat: chrześcijaństwo katolicyzm Kościół religia miłość śmierć
Niemcy – podwoiła się liczba przestępstw motywowanych politycznie przeciwko religii Liczba przestępstw motywowanych politycznie przeciwko wspólnotom religijnym w Niemczech wzrosła ponad dwukrotnie w 2023 roku w porównaniu z rokiem poprzednim. Zobacz więcej na temat:
W przyszłym roku pielgrzymka Franciszka i Bartłomieja do Nicei? „Papież Franciszek pragnie wspólnie świętować rocznicę Soboru Nicejskiego i planuje przyjechać do naszego kraju, aby odwiedzić Patriarchat Konstantynopola, a następnie do Nicei i Iznika na ważne historyczne obchody tej rocznicy” – stwierdził 18 maja Bartłomiej I. Duchowy zwierzchnik prawosławia wypowiedział te słowa , na zakończenie swojej wizyty w Lizbonie, po Boskiej Liturgii odprawionej w kościele katolickim Nossa Senhora da Vitória w centrum Lizbony, w obecności patriarchy Lizbony Rui Valério. Zobacz więcej na temat:
PiS walczy o krzyże w urzędach. Jest ruch Hołowni Marszałek Sejmu Szymon Hołownia skierował projekt uchwały PiS ws. obrony krzyża do Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. PiS wnioskowało o procedowanie projektu na sali plenarnej. Zobacz więcej na temat: krzyż religia POLSKA Sejm Rafał Trzaskowski Szymon Hołownia Joanna Lichocka polityka
Zjednoczeni na rzecz Europy - bp Jerzy Samiec zachęca do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce bp Jerzy Samiec w apelu podkreślił znaczenie jedności i odpowiedzialności chrześcijan w kontekście zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zobacz więcej na temat:
26.05 Nabożeństwo Kościoła Zielonoświątkowego Nagranie powstało we współpracy z Kościołem Zielonoświątkowym. Na nabożeństwo tego Kościoła zapraszamy 26 maja o godzinie 8:00 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
Spada liczba wierzących. Dane nie pozostawiają złudzeń Z badań CBOS wynika, że spada w Polsce liczba osób wierzących. Jednocześnie rośnie - w ostatnim czasie wyraźnie - odsetek Polaków zaliczających się do raczej lub całkowicie niewierzących. Zobacz więcej na temat: POLSKA Kościół Bóg chrześcijaństwo sondaże
25.05 Kościoły w Polsce i na świecie Audycja powstała we współpracy z Kościołem Polskokatolickim. Na program zapraszamy 25 maja wyjątkowo o godzinie 20:15, a nie jak zwykle o 19:15 do Jedynki. Zmiana podyktowana jest przez antenę ważnymi zobowiązaniami programowymi i koniecznością realizacji misji mediów publicznych. Zobacz więcej na temat:
25.05 Pięć minut nad Biblią Audycja powstała we współpracy z Kościołem Ewangelicko-Augsburskim. Na program zapraszamy 25 maja, o godzinie 7: 40 do Dwójki. Zobacz więcej na temat:
Zesłanie Ducha Świętego Pięćdziesiąt dni po święcie Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i dziesięć dni po święcie Jego Wniebowstąpienia część chrześcijan obchodzą święto Zesłania Ducha Świętego. Zobacz więcej na temat:
Krzyże znikną z urzędów. Kuria mówi o dyskryminacji Neutralność religijna nie może prowadzić do dyskryminacji osób wierzących, których prawa gwarantuje Konstytucja RP - to reakcja kurii archidiecezji warszawskiej na decyzję prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o eliminacji symboli religijnych z urzędów. Zobacz więcej na temat: POLSKA Warszawa Kościół Rafał Trzaskowski Kazimierz Nycz aktualności katolickie
Watykan zajął się zjawiskami nadprzyrodzonymi. Nowe wytyczne Watykan przyjął nowe normy postępowania wobec domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych. Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Watykan Europa Kościół katolicyzm
Seksskandale w Sosnowcu. Nowy biskup: coś się pojawi Słabe życie duchowne oraz słaba relacja z Panem Bogiem i ludźmi były powodem - według nowego biskupa sosnowieckiego Artura Ważnego - występowania w ostatnich latach głośnych skandali w diecezji. Duchowny podkreślił, że "skandale i zgorszenia zawsze będą, receptą na to jest większa wiara". Zobacz więcej na temat: POLSKA Sosnowiec Śląsk śląskie duchowieństwo Kościół katolicki regiony społeczeństwo