Polskie Radio
Section05
LGBT

Nowa forma marksizmu. Brytyjski historyk o gender, ekologii i dekolonizacji

- Toczące się na Zachodzie wojny kulturowe nie są zjawiskiem całkiem nowym, lecz kontynuacją ataków na zachodnie wartości, które miały miejsce np. pod koniec lat 60., ale obrona ich jest teraz trudniejsza, bo zwolennicy nowej ideologii przejęli instytucje - mówi prof. Robert Tombs, historyk z Uniwersytetu w Cambridge i współtwórca projektu History Reclaimed.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania marksizm LGBT Europa

Ideologia LGBT w TVN. Drag queen o tożsamości i wychowaniu dzieci. "Masz 7-12 lat, zaczynasz odczuwać seksualność"

- Znasz jakąś bajkę, w której masz homoseksualnych bohaterów? Ja znam jedną - mówił z dezaprobatą w "Dzień Dobry TVN" mężczyzna przedstawiający się jako tzw. drag queen, a dokładnie "Misia Joachim". Gość stacji z Wiertniczej odniósł się m.in. do sfery tożsamości i wychowania dzieci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVN media dziennikarstwo telewizja LGBT homoseksualizm dzieci wizerunek rodzice wychowanie

Tusk zapowiada legalną aborcję, związki partnerskie i ułatwienia dla dzieci przy zmianie płci

Donald Tusk w czasie spotkania z mieszkańcami Piły zapewnił, że jego ugrupowanie ma gotowe projekty, które mają między innymi ułatwić zmianę płci. W pewnym momencie z tłumu padło pytanie o ofertę Koalicji Obywatelskiej dla osób określających się mianem LGBT. W odpowiedzi lider PO przedstawił swój program społeczno-obyczajowy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory w Polsce wybory wybory parlamentarne LGBT aborcja Donald Tusk

ANALIZA Kulturowa rewolucja Tuska. Przewodniczący PO zamierza otworzyć "lewacką Puszkę Pandory"

Donald Tusk zamierza pójść drogą innych partii europejskich, które jeszcze niedawno uchodziły za "centrowe" czy też "chrześcijańsko-demokratyczne", a dziś po prostu realizują program agendy, którą forsuje się pod znakiem "LGBT". Taki kurs zapowiedział podczas Campusu Polska. A przecież już dziś na Zachodzie możemy dokładnie obserwować jak tragiczne konsekwencje rodzi otwarcie tej furtki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Donald Tusk Platforma Obywatelska Roman Giertych Zbigniew Ziobro związki partnerskie LGBT

J.K. Rowling na cenzurowanym za poglądy. Usunięto ją z muzeum poświęconego Harry'emu Potterowi

Muzeum Popkultury w Seattle podjęło decyzję o usunięciu autorki serii książek o młodym czarodzieju Harrym Potterze z działu poświęconego uniwersum stworzonemu przez J.K. Rowling. Poglądy pisarki zostały przez muzeum określone jako "kontrowersyjne i podziałowe", a zarzuty wobec Rowling obejmują "transfobię, krytykę wyglądu" oraz "opieranie się na stereotypach rasowych w procesie tworzenia powieści".
Zobacz więcej na temat:  harry potter książki LGBT muzeum ŚWIAT Ameryka

Pieniądze na "trans kobiecość". Minister Czarnek zapowiada reformę systemu grantowego

Gotowy projekt całkowicie reformujący system grantowy będzie przedmiotem prac rządu, jak ufam, jeszcze tej jesieni - napisał w czwartek na Twitterze minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w odpowiedzi na doniesienia medialne dot. finansowania badań sadomasochizmu i BDSM przez Narodowe Centrum Nauki (NCN).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Narodowe Centrum Nauki LGBT Ministerstwo Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek społeczeństwo

Nowe informacje w sprawie Mariki. Sąd odmówił obrońcy z urzędu, choć mógł go przyznać

Mecenas Magdalena Majkowska, nowa adwokat Mariki w rozmowie z portalem "i.pl" zwróciła uwagę na kwestie, które - jej zdaniem - były uchybieniami w procesie. Jako zasadniczą wskazała brak obrońcy, co wpłynęło na tok postępowania. Magdalena Majkowska podkreśliła, że sąd odmówił Marice obrońcy z urzędu, choć na podstawie istniejących przepisów mógł go przyznać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka LGBT sąd sądownictwo

OPINIA Stop agresywnemu lobby LGBT. Nie uwierzysz, kto na ulicach i w sieci protestuje przeciw propagandzie gender

Czerwiec jako miesiąc "dumy" dla grup LGBT staje się tematem coraz szerszych dyskusji, a ostatnio także protestów. Do głośnych wystąpień przeciw wykorzystywaniu szkół w procesie ideologizacji i indoktrynacji dzieci i młodzieży agendą gender dochodzi w różnych miejscach Europy i świata. Ostatnio działo się tak w USA i w Holandii, gdzie przeciw nachalnej promocji transseksualizmu protestowali również homoseksualiści i... streamerzy najpopularniejszych gier online.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT LGBT dzieci dzieciństwo społeczeństwo rodzina KULTURA szkoła USA Holandia protest Europa