Polskie Radio
Section05
LGBT

"Głębokie nieporozumienie". Psychoterapeuta o przyjmowaniu deklaracji chęci zmiany płci przez dzieci

- Przyjmowanie deklaracji o chęci zmiany płci od dzieci z pełną afirmacją, jest dla mnie głębokim nieporozumieniem. Dorośli czy świat medycyny, nauki nie powinni tego typu deklaracji składanych przez dzieci wspierać, ponieważ to są przecież tylko dzieci, w pełnym znaczeniu tego słowa - powiedział na antenie Polskiego radia 24 psychoterapeuta dr Andrzej Margasiński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 transseksualizm ŚWIAT Wielka Brytania kobieta mężczyzna LGBT Szkocja rozwój dziecka rozwój dzieci

Polacy nie chcą aborcji na życzenie. Lewicowy projekt bez wymaganego poparcia

Organizatorzy akcji "Legalna aborcja bez kompromisów" ogłosili, że pod swoim projektem obywatelskim zebrali 75 tysięcy podpisów. - To blamaż akcji i kompromitacja lewicowych środowisk, które przez ponad rok nie były w stanie zebrać wymaganych 100 tysięcy podpisów - ocenia Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja Trybunał Konstytucyjny prawo społeczeństwo polityka LGBT

Konferencja "Zderzenie kulturowe w UE". Prof. Legutko: Polska broni wolności w imię zachodniego świata

Prof. Ryszard Legutko mówił podczas konferencji "Zderzenie kulturowe w UE", że Polska broni wolności w imię całego świata zachodniego. Celem konferencji z udziałem polityków, ekspertów oraz dziennikarzy jest podsumowanie dotychczasowych zmian w Polsce na tle innych europejskich państw, oraz nakreślenie scenariuszy konfrontacji kultur w najbliższych dekadach.
Zobacz więcej na temat:  Kościół społeczeństwo wiara religia LGBT rodzina Ryszard Legutko debata POLSKA

Hiszpański sąd zakazał chrystianofobii i seksualizacji dzieci w szkołach. Środowiska LGBT straszą... Polską

Sąd w Walencji przyznał rację organizacji Prawników Chrześcijańskich i nakazał prewencyjne wycofanie książek "z perspektywy i o tematyce LGTBI", które lokalne władze miasta Castellon rozprowadziły w kilkunastu publicznych szkołach średnich i w ośrodku dziecięcym. Sąd uznał treści tych publikacji za nieodpowiednie dla dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 17 lat.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Hiszpania książki LGBT prawo szkoła dzieci religia

Przekształcenie katedry Notre Dame w centrum LGBT? To pomysł transseksualnego pisarza

Paul B. Preciado - transseksualny pisarz hiszpański - opublikował artykuł, w którym proponuje przekształcenie katedry Notre Dame w centrum LGBT. Pomysł ten jest odpowiedzią na publikację raportu nt. nadużyć seksualnych wśród duchownych. Autor nawołuje też do "impeachmentu" i likwidacji Kościoła. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja Kościół katolicki LGBT religia Notre Dame Paryż transseksualizm

Znieważenie wizerunku Matki Boskiej podczas manifestacji LGBT. Jest akt oskarżenia

Ruszył proces oskarżonego o naruszenie uczuć religijnych poprzez znieważenie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe akt oskarżenia przeciwko jednemu z uczestników manifestacji LGBT w Gdańsku w 2019 r.
Zobacz więcej na temat:  sąd sądownictwo LGBT Kościół Kościół katolicki religia POLSKA społeczeństwo aktualności katolickie Gdańsk Ordo Iuris