Polskie Radio
Section05
LGBT

"Próba wywołania Trzaskowskiego do tablicy". Publicyści o konstytucyjnym zakazie adopcji przez pary homoseksualne

- Rafał Trzaskowski nie mówi prawdy o swoim podejściu do LGBT. Nie ma najmniejszej wątpliwości, patrząc na jego poczynania w Warszawie, że jest zwolennikiem rozszerzania praw par LGBT - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski ("Sieci"). Gościem był również Marcin Makowski  ("Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  konstytucja wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Rafał Trzaskowski LGBT kampania wyborcza

Wiceminister cyfryzacji: ciężko wierzyć Trzaskowskiemu, regularnie zmienia zdanie

- Rafał Trzaskowski zmienił zdanie nie tylko w kwestii adopcji dzieci przez pary homoseksualne, ale także w takich sprawach jak imigracja, waluta euro czy Marsz Niepodległości. Dlatego trudno dziś wierzyć w deklaracje tego polityka - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Gościem audycji był także poseł KO Dariusz Joński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 debata Michał Rachoń Rafał Trzaskowski kampania wyborcza adopcja LGBT Andrzej Duda

"Krętactwo i uwodzenie elektoratu". Marian Kowalski o programie Rafała Trzaskowskiego

- Rafał Trzaskowski to elastyczny kandydat, który mówi w danym momencie to, co może mu przynieść korzyść polityczną. Ta elastyczność świadczy o tym, że nie ma żadnej idei do zrealizowania, którą można zaprezentować wprost - mówił w Polskim Radiu 24 Marian Kowalski, były kandydat na prezydenta, działacz społeczny. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz wybory prezydenckie 2020 polityka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski adopcja LGBT

"Część wyborców Biedronia zawiedziona postawą Trzaskowskiego". Publicysta o dyskusji ws. adopcji

- Jeżeli Rafał Trzaskowski mówi dzisiaj tak wyraźnie o tym, że jest przeciwko adopcji dzieci przez pary homoseksualne, oznacza to, że nie będzie prezydentem osób LGBT - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre). W dyskusji wzięli również udział dr Sebastian Gajewski (Centrum im. I. Daszyńskiego) i  Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska Codziennie").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz wybory prezydenckie 2020 polityka Andrzej Duda Rafał Trzaskowski adopcja LGBT

Dziś prezydent podpisze projekt zmiany konstytucji ws. adopcji przez osoby w związku jednopłciowym

- W poniedziałek o godz. 11.30 prezydent Andrzej Duda podpisze projekt zmiany konstytucji i skieruje go do Sejmu - poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Chodzi o zapisanie w konstytucji, że wykluczona jest adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Błażej Spychalski Andrzej Duda konstytucja dzieci homoseksualizm LGBT

"Psucie demokracji". Marek Król o programie Rafała Trzaskowskiego

- Rafał Trzaskowski obiecuje transfery socjalne wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość a podpisane przez Andrzeja Dudę, wycofuje się z adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. To doktryna Platformy Obywatelskiej, zgodnie z którą obiecać można wszystko - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda polityka Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska LGBT Marek Król Magdalena Złotnicka

"Rafał nie kłam". Sztabowcy Andrzeja Dudy o projekcie programu kandydata PO dot. par jednopłciowych

- Rafał nie kłam, w swoim programie zgadzasz się na przysposobienie, czyli adopcję dzieci przez pary jednopłciowe - zgodnie apelowali w sobotę posłowie Jan Kanthak, Janusz Kowalski i Paweł Lisiecki, podsumowując sobotnią deklarację Rafała Trzaskowskiego, że jest przeciwny takiej adopcji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski LGBT adopcja dzieci wybory prezydenckie 2020 polityka

Jan Kanthak wskazuje, gdzie Rafał Trzaskowski zapowiada w programie adopcję przez pary homoseksualne

Poseł PiS Jan Kanthak powiedział, że w programie wyborczym Rafała Trzaskowskiego znalazły się przyzwolenie i zgoda na adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Stwierdził, że kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta skłamał, gdy wyraził sprzeciw wobec adopcji dzieci przez pary homoseksualne, tuż po tym, jak prezydent Andrzej Duda zaproponował poprawkę do konstytucji, która zablokowałaby możliwość takiej adopcji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski adopcja Jan Kanthak LGBT

"Rafał Trzaskowski zaprzecza własnemu programowi". Janusz Kowalski o adopcji dzieci przez pary homoseksualne

- Agresywna ideologia LGBT i program, który firmuje Rafał Trzaskowski jest forpocztą zmiany myślenia o rodzinie i życiu społecznym. Karta LGBT podpisana przez Rafała Trzaskowskiego wprost zakładała ingerencję w konstytucyjne prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi poglądami - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda polityka Rafał Trzaskowski Platforma Obywatelska Marian Kowalski Tadeusz Płużański Paweł Rabiej LGBT

Trzaskowski przeciwny adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Przypominamy, co mówił wcześniej

- Jestem przeciw adopcji dzieci przez pary jednopłciowe - powiedział w Kaliszu kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Tymczasem, jak wskazuje na Twitterze dziennikarz Michał Rachoń, polityk "wpisał do swojego programu obietnicę, że wprowadzi konkretną ustawę o związkach partnerskich. Projekt tej ustawy zezwala na adopcję dzieci przez pary jednopłciowe".
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski LGBT POLSKA wybory prezydenckie 2020

"Działania nastawione na demobilizację wyborców Andrzeja Dudy". Publicysta o fake newsach

- Podszywanie się pod organy wyborcze należy ścigać, a sprawców przykładnie karać - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Publicysta mówił o negatywnym oddziaływaniu fake newsów w życiu publicznym, szczególnie w trakcie kampanii wyborczej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Rafał Trzaskowski wybory prezydenckie 2020 Magdalena Złotnicka LGBT Andrzej Duda fake news

Prezydent: zobowiązałem się chronić rodzinę, nigdy nie podpiszę kart dla związków jednopłciowych

- Żadnych kart dla związków jednopłciowych nie podpisywałem i nigdy nie podpiszę - zadeklarował prezydent Andrzej Duda, który w czwartek spotkał się z mieszkańcami miejscowości Łobez (woj. zachodniopomorskie). - To ja podpisałem Kartę Rodziny i to ja zobowiązałem się rodzinę chronić - mówił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 LGBT polityka związki partnerskie opozycja

Semka: z punktu widzenia aktywistów LGBT bardziej opłaca się Trzaskowski niż Biedroń

- Per saldo kampania ruchu LGBT była bardzo udana. To, że Robert Biedroń uzyskał małą liczbę głosów, jest efektem tego, że jest zbyt szczery. Z punktu widzenia aktywistów LGBT bardziej opłaca się wziąć mniej drastycznego Rafała Trzaskowskiego, a potem wymuszać na nim agendę nowych żądań - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Semka Polskie Radio 24 LGBT Rafał Trzaskowski Robert Biedroń