Polskie Radio
Section05
Katarzyna Lubnauer

Sondaż podzielił polityków. Co wpływa na wybory Polaków?

Według sondażu CBOS z początku października na PiS zagłosowałoby 47 procent wyborców. Wyniki badania poparcia dla partii politycznych na półmetku kadencji komentowali politycy w "Śniadaniu w Trójce". Przyczyny dużej różnicy między partią rządzącą a pozostałymi ugrupowaniami interpertowali na różne sposoby. Opozycja deklarowała chęć zjednoczenia sił przed wyborami samorządowymi.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kalinowski Stanisław Tyszka Rafał Grupiński Joachim Brudziński Beata Michniewicz PiS WSI Paweł Soloch Trójka Katarzyna Lubnauer POLSKA

"Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się przed komisją"

W tym tygodniu Naczelny Sąd Administracyjny wydał orzeczenie, w którym stwierdził, że nie może ocenić kompetencji ani komisji reprywatyzacyjnej ani warszawskiego ratusza. Hanna Gronkiewicz-Waltz została uznana za organ i nie będzie stawiała się na kolejnych posiedzeniach komisji. Sprawę skomentowali goście "Śniadania w Trójce".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Grzegorz Długi Katarzyna Lubnauer Jarosław Kalinowski Jacek Sasin Krzysztof Szczerski Andrzej Halicki Hanna Gronkiewicz-Waltz reprywatyzacja Warszawa NSA Trójka

Handel w niedzielę. "Taki jest w tej chwili sposób życia"

– Piotr Duda powinien w imieniu związków zawodowych wywalczyć takie warunki dla pracowników handlu, by chcieli pracować w niedziele. Tak, żeby im się to po prostu opłacało – mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer. Posłanka Nowoczesnej w ten sposób odniosła się na naszej antenie do propozycji Prawa i Sprawiedliwości, dotyczących ograniczenia handlu w ostatni dzień tygodnia.
Zobacz więcej na temat:  Nowoczesna Katarzyna Lubnauer handel w niedzielę PiS handel

"Sprawa reparacji wymaga spokojnej dyskusji"

W czwartek prezydenci Polski i Niemiec – Andrzej Duda i Frank-Walter Steinmeier – spotkali się na Malcie przed rozpoczęciem szczytu przywódców Grupy Arraiolos. Jednym z tematów rozmów były reparacje wojenne. Sprawie skomentowali goście "Śniadania w Trójce".
Zobacz więcej na temat:  reparacje wojenne Krzysztof Szczerski Beata Michniewicz Grzegorz Długi Jarosław Kalinowski Jacek Sasin Katarzyna Lubnauer Rafał Grupiński POLSKA Niemcy

"Posłanki Nowoczesnej znakiem rozpoznawczym"

- Katarzyna Lubnauer i Kamila Gasiuk-Pihowicz są świetne w swoich obszarach, merytoryczne. Posłanki Nowoczesnej stały się pewną marką i znakiem rozpoznawalnym w polskiej polityce, ale do tej polityki dobrał nas Ryszard Petru – mówiła Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej. Odniosła się także do sondaży i koalicji, do których mogłoby przystąpić jej ugrupowanie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna Ryszard Petru Paulina Hennig-Kloska Katarzyna Lubnauer Kamila Gasiuk-Pihowicz

Lubnauer: polski wymiar sprawiedliwości wymaga reformy

- Bardzo dobrze, że te dwie ustawy zostały zawetowane, bo tak naprawdę one spychały nas ku demokracji w stylu wschodnim. Deklarowaliśmy od początku, że jeżeli będą te weta, to można zacząć rozmowy o realnej reformie sądownictwa, ponieważ nikt nie ma wątpliwości, że polski wymiar sprawiedliwości jej wymaga - mówiła na antenie radiowej Jedynki Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gociek Katarzyna Lubnauer reforma sądownictwa krs Sąd Najwyższy Andrzej Duda