Polskie Radio
Section05
imigranci w Europie

Ukraińcy bez wiz do UE. Co z rynkiem pracy w Polsce?

Coraz więcej Ukaińców wiąże swoje życie z Polską. Chcą w naszym kraju pracować, uczyć się, godnie żyć. W środę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu uroczyście podpisano porozumienie o zniesieniu przez UE wiz dla obywateli Ukrainy. O ukraińskiej imigracji mówili w audycji 7 Dni: Wschód Myrosława Kery z Ukraińskiego Domu w Warszawie i Marta Jaroszewicz z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina imigranci w Europie Unia Europejska wizy praca

Szef MSWiA: relokacje próbą stworzenia nowego społeczeństwa

Mariusz Błaszczak ocenił, że kryzys migracyjny w Europie jest faktem; choć swoje apogeum miał w 2015 r., do dziś napływają do Europy kolejne fale migracji z Północnej Afryki, z Bliskiego Wschodu. Szef MSWiA był gościem Kongresu "Polska Wielki Projekt" i uczestniczył w panelu "Integralność Europy w obliczu kryzysu migracyjnego".
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie POLSKA Polska Wielki Projekt Mariusz Błaszczak

Komisja Europejska zmusi Polskę do przyjęcia imigrantów?

W mijającym tygodniu po raz kolejny debatę publiczną zdominował temat imigrantów i uchodźców w Europie oraz kwestia ich przymusowej relokacji m.in. do Polski. O tej sprawie rozmawiali też politycy w "Śniadaniu Trójki". Poruszono też kwestie ustawy "Apteka dla Aptekarza" oraz konkresu prawników w Katowicach.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Trójka Katarzyna Lubnauer Grzegorz Długi Andrzej Halicki Piotr Zgorzelski Jarosław Sellin Paweł Soloch imigranci w Europie