Polskie Radio
Section05
imigranci w Europie

Kryzys migracyjny a handel ludźmi

Zgodnie z szacunkami Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC), handel ludźmi to trzeci pod względem dochodów – po handlu bronią i narkotykami – nielegalny proceder na świecie. – To łatwy i dochodowy biznes. To niebezpieczeństwo jest już w Europie – mówiła w Polskim Radiu 24 dr Magdalena El Ghamari, prezes Fundacji El Karama, ekspertka ds. bezpieczeństwa międzynarodowego z Uniwersytetu w Białymstoku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 uchodźcy imigranci w Europie Unia Europejska Turcja handel ludźmi Magdalena El Ghamari

"Minister Waszczykowski najsłabszym ogniwem rządu"

Poseł Kukiz’15 skomentował poniedziałkowe słowa ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego nt. fałszerstwa wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. – To była kompletnie bezsensowna wypowiedź. Aż trudno się do tego odnosić, takie strzały w kolano są zupełnie bez sensu – powiedział w audycji 24 Pytania poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Tomasz Rzymkowski Kukiz'15 Jacek Saryusz-Wolski Witold Waszczykowski MSZ Donald Tusk Rada Europejska rząd Beaty Szydło imigranci w Europie zmiana czasu

"Rządowi polskiemu nie chodzi o wywoływanie awantury w UE"

- Płynięcie Polski w głównym nurcie, w momencie gdy Angela Merkel zapraszała imigrantów, doprowadziło do sytuacji, do której doprowadziło. Gdybyśmy wtedy bardzo stanowczym głosem powiedzieli, że to jest błąd i droga donikąd, gdyby Donald Tusk zwołał posiedzenie Rady Europejskiej to być może Europa tak daleko by nie zabrnęła. Niestety zabrnęła, bo m.in. rząd premier Ewy Kopacz siedział cicho – powiedział w programie 24 Pytania europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Odniósł się także do wyników referendum przeprowadzonego w podwarszawskim Legionowie dotyczącym planów przyłączenia gminy Legionowo do Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Zbigniew Kuźmiuk Prawo i Sprawiedliwość Unia Europejska Angela Merkel uchodźcy kryzys w Unii Europejskiej Niemcy imigranci w Europie Ewa Kopacz Legionowo

"60 procent Niemców życzy sobie imigrantów"

W ubiegłym roku w Niemczech doszło do 3533 ataków na uchodźców bądź na ośrodki, w których mieszkają w oczekiwaniu na rozpatrzenie wniosku o azyl – podają gazety należące do grupy medialnej Funke. Takie dane przekazało niemieckie MSW. O imigracji do Niemiec mówił w audycji Konfrontacje Idei prof. dr hab. Klaus Ziemer z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy imigracja Angela Merkel imigranci w Europie Zdzisław Krasnodębski

Spór Turcja-UE. "Trudno będzie wrócić do dobrych stosunków"

Utrzymuje się napięcie dyplomatyczne na linii Holandia – Turcja. Premier Recep Erdogan ponowił pogróżki pod adresem UE, że Ankara jednostronnie zerwie obowiązujące od roku porozumienie, na mocy którego ograniczono napływ uchodźców przez Turcję do Unii. Czy rzeczywiście Europa ma się czego bać? Gościem Polskiego Radia 24 był Jacek Raubo z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  Turcja Unia Europejska Recep Tayyip Erdogan Holandia imigranci w Europie