Gosia Nealon. Jak zostać pisarką w Stanach Zjednoczonych?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2024 08:20
Gościem audycji będzie m.in. pisarka Gosia Nealon. Gosia na stałe mieszka w USA, gdzie jej książki cieszą się dużą popularnością.
W audycji Kto pytał gościem będzie m.in. Gosia Nealon, autorka cieszących się w USA powodzeniem powieści.
W audycji "Kto pytał" gościem będzie m.in. Gosia Nealon, autorka cieszących się w USA powodzeniem powieści. Foto: shutterstock/GaudiLab

W najbliższym wydaniu audycji gościem Czwórki będzie Gosia Nealon. Gosia urodziła się i dorastała w Polsce, mieszka jednak w Nowym Jorku, gdzie z powodzeniem robi karierę pisarki. Jest autorką bestsellerowego cyklu "The Secret Resistance", a swoimi powieściami podbija serca Amerykanek.

Debiutancka książka Gosi pt. "Kochając wroga. Tajemnice łączniczki" ukazała się w Ameryce w 2021 roku. W Polsce jej powieść miała dopiero co premierę - w styczniu 2024 roku pojawiła się nakładem Wydawnictwa ZNAK. Gosia Nealon, mimo że od lat mieszka w Nowym Jorku, fabułę swoich powieści zdecydowała się osadzić w Polsce, a konkretniej w realiach II wojny światowej.

W audycji także opowiemy o niezwykłym projekcie badawczym "Pies na WNS", który rozpoczął się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Cel badania jest stricte pragmatyczny - ma pomóc rozpoznać potrzeby psich właścicieli, ale także potrzeby psów. W badaniu ważne jest również zrozumienie, jak obecność psów jest postrzegana przez innych studentów oraz pracowników wydziału.

W sobotnie popołudnie także przybliżymy postać światowej sławy himalaistki Wandy Rutkiewicz, a to za sprawą filmu "Z góry widać lepiej. Wanda Rutkiewicz. Opowieść o kobiecie niezwykłej". Dokument w reżyserii Bartosza Kowalskiego zdobył nagrodę publiczności na 28. Krakowskim Festiwalu Górskim. O filmie porozmawiamy w Czwórce z producentkami Malwiną Kiepiel i Edytą Łysiak.


Zobacz także:


***

Na audycję z cyklu "Kto pytał?" w sobotę (27.01) o 12.00 zaprasza Weronika Puszkar.

aw/mat.pras.

Czytaj także

17. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków - w tym roku pod znakiem Wodnego Królika

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2023 15:45
Już niedługo odbędzie się Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków. Tegoroczna, 17. edycja symbolizowana jest przez Wodnego Królika. - Muszę się pochwalić, że udało nam się zebrać naprawdę świetne filmy i mamy poczucie, że to będzie dobry rok, jeżeli chodzi o konkurs - mówi w Czwórce Marcin Krasnowolski, selekcjoner festiwalu.
rozwiń zwiń