Pomysły na city break. Dokąd pojechać na wiosenny weekend?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2024 15:15
W audycji m.in. gościem Czwórki będzie Anna Konecka, która podpowie jak zaplanować i gdzie pojechać na city break.
W audycji m.in. podpowiemy dokąd udać się na city break. Jednym z pomysłów jest Malta.
W audycji m.in. podpowiemy dokąd udać się na city break. Jednym z pomysłów jest Malta. Foto: shutterstock/Patryk Kosmider

Wiosna na dobre się rozgościła, jest cieplej, a dni są coraz dłuższe. To zachęca do weekendowych wyjazdów i spędzenia czasu poza domem. Podróże planować możemy nie tylko w kraju, ale także za granicą. Do tego zachęca Anna Konecka, autorka książki "Europa city break. 30 pomysłów na weekend pełen wrażeń". Podpowiada w niej dokąd się wybrać na weekendowy wypad.

City break to świetny pomysł nie tylko na relaks, ale także poznawanie innych kultur. W Czwórce swojego czasu planowaliśmy weekend na Malcie. To wyspa, która słynie z pięknych widoków i chillowych miejsc, w których można odpocząć od miejskiego zgiełku i podziwiać lazurową wodę. Tam można również obejrzeć megalityczne świątynie, często starsze niż Stonehenge. Malta to prawdziwy raj dla osób lubiących zwiedzać zabytki i poznawać lokalną historię i kulturę. Tamtejsza Valletta z 320 zabytkami to jedno z najbardziej zagęszczonych obszarów zabytkowych na świecie. Także ona została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Gdzie jeszcze warto pojechać? Jak się przygotować do takiej podróży? Jak zaplanować zwiedzanie, odpoczynek, poznanie lokalnej kuchni i atrakcji? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w sobotnie popołudnie. Na spotkanie z Anną Konecką, zapraszamy po godzinie 15.15.  

Godzinę między 17.00 a 18.00 wypełnią materiały premierowe i powtórkowe, a także najlepsza dawka Czwórkowej muzyki.


***

Na audycję z cyklu "Czwórka do kwadratu" w sobotę(29.03) o godzinie 15.00 zaprasza Piotr Firan

aw

Czytaj także

Fiskars to miasto sztuki, nie tylko noży i nożyczek

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2023 13:38
Finlandię kojarzymy głównie z Helsinkami, Laponią i Muminkami. Warto zagłębić się mocniej w ten kraj i poznać jego tajemnice. Wyjątkowym miejscem jest Fiskars, niezwykle malownicze miasteczko znane z nożyczek, które dziś wyrasta na fińską stolicę sztuki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trendy podróżnicze na rok 2024. Malediwy i auta 4x4 - przyciągają turystów

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2024 20:36
Wyprawa na Malediwy i podróże autami 4x4 wymieniane są w zestawieniach trendów podróżniczych na rok 2024. Kasia i Kuba, autorzy bloga Dobra Podróż, starają się wyprzedzać trendy i uczyć odpowiedzialnych podróży. 
rozwiń zwiń