Podróże poza sezonem. Rusz tam, gdzie ciepło

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2023 10:01
Listopadowa aura sprawia, że niektórzy z nas już tęsknią do ciepła i promieni słonecznych. Natalia Gorzelana udowadnia, że nic nie stoi na przeszkodzie by takie warunki sobie zapewnić - wystarczy ruszyć w podróż.
Przy planowaniu podróży warto być elastycznym, dzięki temu na pewno znajdziemy tanie loty
Przy planowaniu podróży warto być elastycznym, dzięki temu na pewno znajdziemy tanie lotyFoto: Jacob Lund/Shutterstock
  • Świetną opcją na jesienną chandrę jest podróż do ciepłych krajów. 
  • Wysokie temperatury i słońce zapewnia nam Dubaj i Emiraty Arabskie. 
  • Madera też jest dość ciepła, ale wiatr może nam się dać we znaki. 
  • Kluczem znalezienia doskonałej dla nas destynacji jest nasza elastyczność w poszukiwaniach. 
  • Bez problemu znajdziemy tanie loty, jeśli nie jesteśmy ściśle ograniczeni datami podróży. 

Dziś świat stoi przed nami otworem. Możemy dostać się niemal w każde miejsce na Ziemi. Natalia Gorzelana, znana jako autorka profilu w mediach społecznościowych "Podróż na etacie", udowadnia, że i w listopadzie można rozkoszować się wysokimi temperaturami, słońcem, piękną przyrodą. Trzeba jednak wiedzieć gdzie jechać. 

Podróże poza sezonem

- Początek listopada to wbrew pozorom doskonały czas na pozasezonowe podróże - mówi w rozmowie z Jeremim Angowskim. - Jest mnóstwo miejsc, które warto odwiedzić, gdy nie ma tam tłumów turystów. Często są to ciepłe kraje, a można też trafić na doskonałe oferty lotnicze. Ja za dwa tygodnie ruszam na Sri Lankę - zdradza. 

Ciepłe kierunki poza sezonem - Dubaj i Madera

Okazuje się, że jedną z tańszych podróżniczych opcji na dziś, ale taką, która zapewnia wysokie temperatury i słońce, są Emiraty Arabskie i Dubaj, który wbrew pozorom nie jest taki drogi. - Jest tam bardzo rozwinięta baza noclegowa, dzięki czemu znajdziemy noclegi za 100 zł za dobę, ale też za 1000 zł za dobę - mówi Natalia Gorzelana. - Z Polski lecimy tam 5-6 godzin, czyli to połowa czasu, który musielibyśmy poświęcić np. na lot do Azji. W dodatku bezpośrednio z Polski dolecimy do Dubaju. Teraz jest tam około 30 stopni, i ta temperatura będzie się utrzymywała do marca. 


Posłuchaj
17:52 czwórka reset 01.11.2023 podróże 17.12.mp3 Do ciepłych podróży poza sezonem zachęca Natalia Gorzelana (Reset/Czwórka)

 

Czwórkowy gość przyznaje, że wydawało jej się, że Dubaj jest drogi. Za wiele turystycznych atrakcji zapłacimy sporo, ale wcale nie musimy ze wszystkich korzystać. - Tam można spędzić dzień na plaży, iść coś zjeść - opowiada. - Mi udało się znaleźć lot w dwie strony za 800 zł, a na miejscu za dwuosobowy pokój w czterogwiazdowym hotelu na tydzień zapłaciłam około 1800 zł. 

Nieco bliżej, całkiem ciepły pobyt oferuje europejska wyspa - Madera. - Nie bez powodu nazywana jest wyspą wiecznej wiosny. Nawet zimą mamy tam 16-20 stopni. Choć zdarza się, że mocno wieje - opowiada podróżniczka. - Madera zapewnia nam możliwość obcowania z przyrodą.

Tanie loty - szukaj do "wszędzie"

Kluczem do budżetowych eskapad jest znalezienie tanich lotów. Natalia Gorzelana przyznaje, że przy swoich wyjazdach szuka ich bardzo długo. Takie poszukiwania bardzo ułatwia nasza elastyczność - jeśli nie mamy sprecyzowanych dat wylotu i powrotu, to łatwo nam znaleźć coś taniego. 

- Tanim lotem do krajów azjatyckich będzie lot w dwie strony za około 2 tysiące zł, średnia cena to 3-4 tysiące - ocenia. - Niezwykłą gratką jest np. lot do Lizbony i z powrotem za 150 zł. 

Czwórkowy gość zdradza, że codziennie sprawdza przeróżne opcje na swoich ulubionych stronach z ofertą tanich lotów. Chętnie korzysta z tych, które mają opcję wyszukiwania lotów do "wszędzie". - Gdy wybieram ten opcję wyszukiwarka podaje przeróżne wyniki, loty do bardzo różnych miejsc. Wybieram te, do których loty są najtańsze - zdradza. - Nasza elastyczność jest tu bardzo ważna. Teraz jest najlepszy moment by zwiedzić wiele miejsc bez tysięcy turystów - a to jest super. 

***

Tytuł audycji: "Reset"

Prowadzi: Jeremi Angowski

Gość:

Data emisji: 01.11.2023

Godzina emisji: 17.12

pj

Czytaj także

Bałtyckie stolice na city break. Poznaj z nami Rygę i Tallinn

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2023 11:00
Niezwykle ciekawą opcją na weekendową wycieczkę jest wypad do krajów bałtyckich. Podczas takiej wyprawy możemy odwiedzić Rygę i Tallinn - dwie wyjątkowe stolice. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wyspy Owcze - tam jadą świadomi turyści

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2023 11:46
O pogodzie na Wyspach Owczych raczej się nie mówi. Jej mieszkańcy raczej nie doświadczają lata, cieplejsze miesiące są też bardzo kapryśne. Przepiękne widoki, natura, krajobrazy przyciągają bardzo świadomych turystów. 
rozwiń zwiń