Ruszamy na Game Dev Fest - tam wiedzą wszystko o tworzeniu gier

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2024 10:36
Już 8 maja rozpoczyna się Game Dev Fest, czyli cykl spotkań z osobami, które na tworzeniu gier komputerowych znają się najlepiej. Co się tam będzie działo - opowiemy w Czwórce. 
Gamedev to branża zrzeszająca twórców gier komputerowych
Gamedev to branża zrzeszająca twórców gier komputerowych Foto: BalanceFormCreative/Shutterstock.com

Game Dev Fest jest cyklem spotkań z jednymi z najbardziej doświadczonych osób związanych z polską branżą tworzenia gier komputerowych. To impreza dla fanów gamingu i osób wiążących swoją przyszłość zawodową z branżą gamedevową. Biorą w niej udział game developerzy od lat związani z branżą tworzenia gier i chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami.

Wydarzenie będzie trwało przez prawie cały maj, składa się na nie cykl spotkań, organizowanych co środę, od 8 do 29 maja. Naszymi gośćmi będą: główny koordynator wydarzenia Maciej Domański oraz koordynator ds. social mediów Szymon Makuch.

W naszym cyklu "Scrolluj dalej..." Jeremi Angowski sprawdzi, co słychać w sieci, a Adam Smolarek przedstawi serwis muzyczny. 

Po 19 spotkamy się też z Karolem Wapniarskim, który mimo tylko 21 lat na karku zna już 7 języków, a teraz uczy się arabskiego i hebrajskiego. Zrobił licencjat w 277 dni - co jest rekordem Polski. W tym czasie zdał około 80 zaliczeń i egzaminów i to ze średnią 4,95, zdobywa wiedzę w rekordowym tempie. Teraz pracuje nad aplikacją do nauki języków. Właśnie o niej opowie w Czwórce. 

***

Na audycję z cyklu "Reset" w poniedziałek (6.05) o 17.00 zaprasza Mateusz Kulik

pj/kk

Czytaj także

Uzależnienie od gier komputerowych. Sprawdź, czy dotyczy Ciebie!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2023 11:43
Uzależnienie kojarzy nam się z alkoholem, narkotykami, hazardem. Jednak wiemy już, że uzależnić można się od gier komputerowych. Taki problem możemy rozpoznać, analizując trzy czynniki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Game Dev Fest. Humaniści w branży gamedev

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2023 12:48
W Warszawie, pod patronatem Czwórki, trwa cykl spotkań Game Dev Fest. To niezwykła propozycja dla wszystkich tych, którzy interesują się programowaniem i tworzeniem gier komputerowych. Wśród gości wydarzenia jest Maria Borys-Piątkowska - humanistka, anglistka, która znalazła swoje miejsce w gamedevie. 
rozwiń zwiń