Akcja Inspiracja. "Motywujemy do działania młodzież z małych miast"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2023 18:30
Ogólnopolska Akcja Inspiracja to spotkania, które mają na celu aktywizację młodzieży w lokalnych społecznościach. - Młodzi ludzie nie zawsze wiedzą, gdzie szukać inspiracji do działania, my dajemy im dostęp do nowych, ciekawych możliwości - tłumaczy Weronika Szewczuk z Our Future Foundation. Czwórka jest patronem tego wydarzenia. 
Nasze projekty kształtują umiejętności i postawy oparte na wizji wielokierunkowego rozwoju osobistego, który jest niezbędnym składnikiem sukcesu w XXI wieku - opowiada Weronika Szewczuk z Our Future Foundation. (zdj. ilustracyjne)
Nasze projekty kształtują umiejętności i postawy oparte na wizji wielokierunkowego rozwoju osobistego, który jest niezbędnym składnikiem sukcesu w XXI wieku - opowiada Weronika Szewczuk z Our Future Foundation. (zdj. ilustracyjne)Foto: shutterstock/4 PM production
  • Akcja Inspiracja dociera do małych i średnich miast, w których możliwości rozwoju młodych osób są ograniczone w stosunku do tych, dostępnych dla ich rówieśników w dużych miastach.
  • Jesienna odsłona obędzie się w pięciu miastach w Polsce - Lublinie, Łodzi, Gdańsku, Warszawie i Zabrzu.
  • Organizatorem akcji jest Our Future Foundation - jedna z największych fundacji edukacyjnych w Polsce, która za cel stawia sobie wsparcie młodych ludzi w ich rozwoju naukowym i walkę z nierównościami w dostępie do edukacji.
  • Patronem cyklu Akcja Inspiracja jest Czwórka.

Akcja Inspiracja - gdzie odbędzie się jesienna odsłona cyklu?

Jesienna odsłona cyklu odbędzie się na przełomie września i października w pięciu polskich miastach - Lublinie, Łodzi, Gdańsku, Warszawie i Zabrzu. Udział wezmą w niej uczniowie liceów oraz studenci lokalnych szkół wyższych. Celem programu jest zainspirowanie młodych ludzi do aktywnej działalności społecznej i podążania drogami zbieżnymi z ich pasjami i marzeniami. – Dajemy dostęp do wiedzy praktycznej, której nie uczy się w szkołach. Swoimi doświadczeniami dzielą się u nas eksperci i osoby uważane przez młodych za autorytety - wymienia rozmówczyni Oliwii Krettek. - Są wśród nich liderzy biznesu, sportowcy i aktorzy, którzy opowiadają, jak osiągnęli sukces. To są historie jednostkowe i wyjątkowe, dlatego przemawiają do wyobraźni młodych ludzi.

Posłuchaj
03:28 CZWÓRKA Czwórka do piatej - akcja inspiracja 15.09.2023.mp3 Akcja Inspiracja 2023 - co w programie jesiennej odsłony? (Czwórka do piątej/Czwórka)

Autorytety motywują do działania

Prelegenci pokazują uczestnikom akcji, w jaki sposób mogą oni kształtować swoją przyszłą karierę i jak podejmować decyzje zawodowe i edukacyjne. W trakcie paneli dyskusyjnych oraz interaktywnych warsztatów młodzież ma także szansę porozmawiać z mentorami Our Future Foundation, studiującymi na czołowych światowych uczelniach oraz dowiedzieć się więcej o ofercie edukacyjnej dostępnej za granicą. – Wydarzenie adresujemy do wszystkich, ale z doświadczenia wiemy, że największym zainteresowaniem cieszy się wśród licealistów i studentów – tłumaczy gość Czwórki. – Spotkania z cyklu Akcja Inspiracja są darmowe, ale trzeba się na nie wcześniej zarejestrować.

Sprawdź też:

Organizatorem akcji jest Our Future Foundation - jedna z największych fundacji edukacyjnych w Polsce, która za cel stawia sobie wsparcie młodych ludzi w ich rozwoju naukowym i walkę z nierównościami w dostępie do edukacji. - Docieramy do małych i średnich miast, w których możliwości rozwoju młodych osób są ograniczone w stosunku do tych, dostępnych dla ich rówieśników w dużych miastach, a nasze projekty kształtują umiejętności i postawy oparte na wizji wielokierunkowego rozwoju osobistego, który jest niezbędnym składnikiem sukcesu w XXI wieku - opowiada Weronika Szewczuk. – Organizujemy spotkania, dyskusje i warsztaty oraz konferencję "Our Future Forum".

Podsumowanie 12 Akcji Inspiracji / Our Future Foundation

***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

Prowadzi: Oliwia Krettek

Gość: Weronika Szewczuk (Our Future Foundation) 

Data emisji: 14.09.2023

Godzina emisji: 15.25

kul

Czytaj także

Inkubator UW - jak wspomaga przedsiębiorczość młodych?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2022 17:30
Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego to miejsce, w którym uczestnicy, czyli studenci i naukowcy, swoją wiedzę i doświadczenie przekształcają w praktyczne działania. Program pomaga im w rozwijaniu przedsiębiorczości. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Okulary, które skorygują sylwetkę - innowacyjny wynalazek studenta

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2023 14:10
Krystian Gostomski, student Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, stworzył rozwiązanie mogące pomóc wszystkim tym, którzy sporo czasu spędzają przy biurku. Jego wynalazek ma pozwolić zachować prawidłową postawę i zapobiec garbieniu się podczas nauki lub pracy.
rozwiń zwiń