BEST Gamers Tournament - niedługo finał turnieju gier komputerowych

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2023 12:00
BEST Gamers Tournament to wydarzenie stworzone dla studentów chcących spróbować swoich sił w turnieju gier komputerowych. - Na Politechnice Warszawskiej odbędzie się dwudniowy finał - mówią Kinga Komorowska i Maciej Antosz z BEST Warsaw. - Ekipy, które w nim wystartują, zostały wyłonione w trakcie rozgrywek. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki.
Już niedługo najlepsi gracze wśród studentów będą mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas Best Gamers Tournament,
Już niedługo najlepsi gracze wśród studentów będą mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas Best Gamers Tournament, Foto: shutterstock/Parilov
  • W dniach 16-17 grudnia na Politechnice Warszawskiej odbędzie się finał BEST Gamers Tournament. 
  • To turniej, który przyciąga studentów chcących spróbować swoich sił w grach komputerowych. 
  • W ciągu dwóch dni gracze zagrają w cztery popularne gry. 
  • Czwórka jest patronem wydarzenia. 

Dwa dni wypełnione grą, emocjami i najlepszymi zawodnikami wśród studentów. W dniach 16-17 grudnia odbędzie się BEST Gamers Tournament. To turniej gier komputerowych, w którym mogą sprawdzić się studenci z całej Polski. 

BEST Gamers Tournament - co to za turniej?

- Impreza organizowana jest każdego roku. Jest to największy tego typu event gamingowy organizowany na Politechnice Warszawskiej, a nasze rozgrywki zapewniają niezapomnianą atmosferę rywalizacji - mówią goście Czwórki. - Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno przyciągając nowych graczy, jak i stałych bywalców imprezy. To doskonała okazja, żeby poznać innych fascynatów gamingu i sprawdzić swoje umiejętności. W finale znalazły się drużyny wyłonione w trakcie wcześniejszych rozgrywek.

W co zagrają gracze?

Finał trwa dwa dni - od rana do wieczora - zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. W czasie wydarzenia będą odbywały się starcia drużyn bądź pojedynczych graczy w czterech konkurencjach. 

- W tym roku mamy dość różnorodne gry. Są to Counter-Strike 2, League of Legends, Teamfight Tactics oraz EA Sports FC 24 - tłumaczą rozmówcy Weroniki Puszkar. - Tak że każda osoba, która gra, znajdzie coś dla siebie. Wyselekcjonowane gry różnią się znacząco od siebie, a staraliśmy się wybrać takie, które są najbardziej popularne, ale też najczęściej grywalne. Nad przebiegiem turnieju będą czuwać wyznaczone osoby, a także jurorzy.


Posłuchaj
15:29 CZWORKA/Czwórka do piątej - BEST Gamers Tournament 13.12.2023.mp3  O finale BEST Gamers Tournament opowiadają organizatorzy wydarzenia Kinga Komorowska i Maciej Antosz (Czwórka do piątej/Czwórka)

 

Kto jest organizatorem turnieju gamingowego dla studentów?

Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie BEST Warsaw. Jest ono częścią międzynarodowej organizacji Board of European Students of Technology, która działa od ponad 30 lat na Politechnice Warszawskiej. BEST, zrzeszając ponad 3300 studentów z 30 krajów Europy, umożliwia porozumienie, współpracę i wymianę doświadczeń między największymi uczelniami technicznymi Starego Kontynentu.

Impreza odbywa się pod patronatem Czwórki. 


***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

ProwadzącaWeronika Puszkar

Goście: Kinga Komorowska i Maciej Antosz (Best Warsaw)

Data emisji: 12.12.2023

Godzina emisji: 14.15

aw/mat.pras.

Czytaj także

Jarmarki świąteczne. W poszukiwaniu najpiękniejszych

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2023 11:30
Wraz z grudniem nastał czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku wiele miast rozbłyśnie niezwykłymi iluminacjami, nieodłącznym elementem bożonardzeniowej atmosfery są także jarmarki świąteczne. Wraz z Jankiem Wojtkowskim podążamy śladem najciekawszych z nich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak w grudniu zapanować nad swoim budżetem?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2023 11:15
Grudzień to miesiąc pełen przygotowań do świąt, emocji i spotkań. Jest to też czas, kiedy baczniej przyglądamy się swoim wydatkom - święta i prezenty sprawiają, że oszczędności topnieją bardzo szybko. W Czwórce Finansowa Mama, czyli Joanna Łopuszyńska, podpowiada, jak w przedświątecznych przygotowaniach zapanować nad swoim budżetem.
rozwiń zwiń