X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarmarki - średniowieczne galerie handlowe

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 17:30
- Ówczesny jarmak i galeria handlowa dziś to jest słuszne zestawienie. Przy czym galerie działają praktycznie przez cały tydzień, a jarmark to było święto. Może niekoniecznie doroczne, ale bardzo rzadkie - opowiada prof. Marcin Starzyński z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Audio
  • Na jarmarku, w dzień handlowy. Historia średniowiecznych targowisk (Zaklinacze czasu/Czwórka)
Poznań 2014 - V Średniowieczny Targ Śródecki jest jedną z atrakcji towarzyszących otwarciu Bramy Poznania ICHOT. W historycznej części miasta można poznać zwyczaje, rzemiosło i produkty charakterystyczne dla okresu średniowiecza
Poznań 2014 - V Średniowieczny Targ Śródecki jest jedną z atrakcji towarzyszących otwarciu Bramy Poznania ICHOT. W historycznej części miasta można poznać zwyczaje, rzemiosło i produkty charakterystyczne dla okresu średniowieczaFoto: PAP/Marek Zakrzewski

Czytaj także
shutterstock korona księga 1200.jpg
Intrygi, walka o władzę. Rozbicie dzielnicowe jak polska "Gra o tron"

Ich sensem był, oczywiście, handel towarami. Jednak średniowieczne jarmarki były też miejscem spotkań, wymiany informacji i centrum rozrywki. Właśnie tam można było spotkać muzyków, kuglarzy i wróżbitów oraz... złodziejaszków. - Nad organizacją i nad bezpieczeństwem każdego jarmarku czuwała rada miejska. To ona miała zapewnić wczystkim uczestnikom tak zwany "mir targowy" - mówi gość Czwórki.

Jakie znaczenie targi i jarmarki miały dla rozwoju średniowiecznych miast? W jakich punktach były organizowane i jak działały? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

W audycji sprawdzamy także jak i kiedy rodziła się w Polsce sztuka cyrkowa >>>

***

Tytuł audycji: Zaklinacze czasu

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: prof. Marcin Starzyński (Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego)

Data emisji: 17.08.2019

Godzina emisji: 14.15

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akademia szubrawców - kryminalna przeszłość naszych przodków

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 15:50
- Międzywojnie wyobrażałam sobie jak ze starych filmów. Jak zaczęłam je badać, okazało się, że w Polsce królowali kasiarze, oszuści, włamywacze i prostytutki, z którymi walczyli oficerowie Policji Państwowej - opowiada Monika Piątkowska, autorka książki "Życie przestępcze w przedwojennej Polsce. Grandesy, kasiarze, brylanty".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Caryca, królowa polskiej kuchni - Lucyna Ćwierczakiewiczowa

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 09:30
W XIX wieku zrewolucjonizowała podejście Polaków do gotowania. Zaproponowała obiadowe propozycje na każdy dzień roku. Czy z przepisów Ćwierczakiewiczowej możemy korzystać i dziś?
rozwiń zwiń