X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cyrwus: przez 16 lat PKP zawiodło mnie tylko 2 razy

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 18:40
Wiążąc się z Teatrem Polskim, popularny aktor zrezygnował z Krakowa. Od dziś można go oglądać w "Burzy" Szekspira. O Warszawie i swoim zawodzie opowiada w rozmowie z Ulą Kaczyńską.
Audio


- Kraków niby jest blisko Warszawy, ale to tu się wszystko koncentruje i zawód aktora chyba też trzeba wykonywać w Warszawie - mówi Piotr Cyrwus. Przez wiele lat z Warszawą łączyła go tylko praca, ale kosztowało to dużo stresu. Wciąż zastanawiał się czy zdąży na plan zdjęciowy lub na spektakl. Choć, jak przyznaje, PKP zawiodło go tylko 2 razy przez 16 lat. Cyrwus zdradza, że od lat ciągnęło go do stolicy, gdzie czasamia pojawiał się również na teatralnych deskach.

- Redaktorzy z różnych pism chcą mi przypiąć jakąś łatkę, przypisać jednej postaci. Ludzie, którzy zaczęli swoja pracę od internetu, nie wiedzą, że cały czas byłem w teatrze. Grałem różne, ciekawe i mniej ciekawe, role - opowiada w rozmowie z Ulą Kaczyńską. W "Burzy" Szekspira Piotr Cyrwus wciela się w Kalibana. Bardzo chwali współpracę z węgierskim reżyserem Danem Jemmettem. - On pracuje na pozytywnych emocjach. Nauczyłem się od niego "skakania na główkę" w temat, który on proponuje - opowiada.

Jak na co dzień wygląda praca aktora, co to jest jazzowanie w aktorstwie i jak Piotr Cyrwus ocenia wybory swoich dzieci, które również wybrały filmową karierę? Dowiesz się, słuchając audycji Uli Kaczyńskiej "Ex Magazine" lub oglądająca załączony plik wideo.

Zapraszamy również do wysłuchania lub obejrzenia załączonej rozmowy Uli Kaczyńskiej z Andrzejem Zielińskim.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aktorzy jednej roli

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 15:50
Czy charakterystyczna rola może zaszkodzić w karierze aktorskiej? W Czwórce rozmawiamy z Ferdynandem Kiepskim – Andrzejem Grabowskim i Ryśkiem z "Klanu" – Piotrem Cyrwusem o tym, jak z serialowymi kreacjami łączą inne aktorskie wzywania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyrwus o śmierci Ryśka z Klanu: ludzie mi wybaczą

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2012 07:00
Aktor przyznaje, że w prawdziwym życiu nie zakochałby się w kimś takim jak Grażynka i już czeka na pośmiertne wywiady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hey: jesteśmy nierockandrollowi

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2012 15:45
Na okładce swojej najnowszej płyty muzycy "Hey" siedzą karnie przy szkolnych drabinkach, niczym uczniowie podstawówki. W Czwórce przyznali, że ich życie rzeczywiście jest po prostu "grzeczne" i z przysłowiowym "rock'n'rollem" nie ma nic wspólnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiktor Zborowski: dzisiaj aktorem może zostać każdy

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 17:00
Sam o sobie mówi skromnie, że rozpoznawalność zawdzięcza wyjątkowo wysokiemu wzrostowi. Mimo to zdarzyło mu się być pomylonym ze… Zbigniewem Hebertem, o czym opowiedział w Czwórce.
rozwiń zwiń