X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aktorzy jednej roli

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 15:50
Czy charakterystyczna rola może zaszkodzić w karierze aktorskiej? W Czwórce rozmawiamy z Ferdynandem Kiepskim – Andrzejem Grabowskim i Ryśkiem z "Klanu" – Piotrem Cyrwusem o tym, jak z serialowymi kreacjami łączą inne aktorskie wzywania.
Audio

Od wcielania się w charakterystyczne postacie wielu aktorów dziś ucieka. – Przykładem jest pani Małgorzata Kożuchowska, która zrezygnowała z grania Hanki Mostowiak, by zaangażować się w inną rolę – mówi reporterka Czwórki, Karolina Mózgowiec.

W tym roku kolejnym spektakularnym "odejściem", będzie rezygnacja Piotra Cyrwusa z roli Ryśka z "Klanu". Aktor zamierza bardziej poświęcić się pracy w teatrze – otrzymał angaż w nowej sztuce. Szczegóły zmian w scenariuszu serialu nie są znane, jednak według przecieków, Rysiek ma zostać pobity i w wyniku tego umrzeć na zawał serca.

- Jeszcze kilka lat temu troszkę mnie bolało, gdy ludzie krzyczeli za mną "O Rysiek, Rysiek". Zawsze uważałem, że aktor powinien grać różne role, a nie być kojarzony z jedną. Teraz uważam, że to problem widzów – mówi Piotr Cyrwus. – Zawsze, gdy ludzie przychodzą do teatru, widzą mnie w innej roli, to dziwią się, że potrafię grać inne role. To po prostu taki zawód – dodaje.

Inną serialową postacią, której także nie brakuje wyrazistości jest Ferdynand Kiepski, w którego wciela się Andrzej Grabowski. Można by sądzić, że aby nie zagrać roli charakterystycznej, wyrazistej, należałoby ją po prostu rozłożyć, zagrać niedobrze. Raz jestem Ferdynandem na Księżycu, drugi raz na Ziemi, raz jestem Ferdynandem zadowolonym, raz niezadowolonym. To olbrzymia skala trudności do zagrania – podkreśla Grabowski.

Więcej o charakterystycznych rolach dowiedzieć się można z dźwięku audycji "Aktorzy jednej roli".

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powołanie musi mieć ksiądz, nie aktor

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 12:53
- Kołysanki śpiewałem z potrzeby serca, a aktorem zostałem z głupoty - mówi Andrzej Grabowski. Zobacz, jakie jeszcze sekrety zdradza artysta dziennikarzom Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeżeli ktoś za bardzo fika, to nie pofika długo"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2011 16:00
Gościem Czwórki jest aktorka Agnieszka Michalska, z którą rozmawiamy o aktorstwie, relacji życie – teatr i tym jak w sztuce teatralnej pokazać można świat korporacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierć Ryśka z "Klanu". Wdowa popełni samobójstwo?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2011 08:45
Grażynka Lubicz (Małgorzata Ostrowska-Królikowska) bardzo przeżyje śmierć męża.
rozwiń zwiń