Michał Piela: duzi aktorzy też mogą istnieć, tak jak istnieją mali

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2012 17:00
Popularność zyskał dzięki roli w serialu "Ojciec Mateusz", ale to z teatrem związany jest od lat. Z kolegami dyskutuje, czy lepiej jest być dużym, czy małym aktorem.
Audio
Michał Piela
Michał Piela

Wzrost i waga czynią go zauważalnym. Zwrócono nań uwagę już podczas egzaminów do szkoły teatralnej. Mimo postury egzaminu nie uniknął. - Musiałam coś wyrecytować. Ważne, żeby przejść do drugiego etapu, gdzie było już łatwiej. Musiałem też śpiewać: wykonałem piosenkę Kabaretu Starszych Panów "Odrażający Drab". Śpiewać lubię, ale raczej nie powinienem i za często tego nie robię - wspomina gość Czwórki.

Aktorzy, którzy pracują z Michałem Pielą mówią, że ma dystans do siebie. - To jest kwestia wychowania, wyglądu, tego, co się przeżyło, kogo się spotkało... wszystkiego po trochu. Ja lubię się z siebie śmiać, ale czasem też łapię "doła" - przyznaje Michał Piela. Magdalenie Kasperowicz zdradza też, że przed każdym spektaklem ma tremę. - Trema musi być. Ona daje aktorom gotowość. Jeśli ktoś nie ma tremy, to ja bym się o niego bał. Ona wyzwala w nas dodatkowe pokłady energii - przyznaje aktor.

Dlaczego został aktorem, jak patrzyli na ten wybór jego rodzice, czemu gra w serialu i jakie wpadki aktorskie pamięta najlepiej? Dowiesz się, słuchając audycji "Kontrkultura".

(pj)

Czytaj także

Paweł Królikowski: Bywam w życiu szczęśliwy

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 10:05
Aktor, który sporo dostał od życia. Twierdzi, że, aby być męskim, trzeba czasem być niemęskim. Paweł Królikowski gościł w czwórkowej "Kontrkulturze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sona Hay - malarka, która niesie nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 07:00
Dla Niej to kolor buduje formę, przestrzeń i linię. Tematem jej obrazów są uczucia, emocje, opowieść wyrażona statycznym gestem… O malarstwie, pasji, kulturze ormiańskiej i życiu w Polsce artystka opowiadała w "Kontrkulturze".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Heniek może być Twoim sąsiadem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2012 13:00
Eliza Kowalewska i Grzegorz Madej, młodzi reżyserzy bez pieniędzy, zwrócili się do swych przyjaciół o pomoc w nakręceniu filmu "Heniek" i udało się, film już ma na swoim koncie wiele nagród.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Domagała: w naszym teatrze wszyscy gramy do jednej bramki

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2012 06:00
Gość Magdaleny Kasperowicz zapraszał w Czwórce na Letni Przegląd w warszawskim Teatrze na Woli. Przez najbliższe dni będziemy mogli tam oglądać najlepsze spektakle z tego roku.
rozwiń zwiń