X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bartłomiej Topa w totalnej samotności

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 09:00
Znany aktor zagrał człowieka chorego na autyzm. Mówi, że było to dla niego duże wyzwanie. Filmy promujące kampanię Fundacji Synapsis wywołały w internecie lawinę komentarzy. Nie rozumiemy autyzmu?
Audio

Jakiś czas temu w internecie pojawiły się filmiki, które przedstawiały znanego polskiego aktora, zachowującego się w dziwaczny, niecodzienny sposób. W mediach zawrzało – przypomina prowadzący audycję Kuba Kukla. Tak zaczęła się akcja Fundacji Synapsis, której celem jest zwrócenie uwagi na problem autyzmu.

W rolę autystycznego mężczyzny wcielił się Bartłomiej Topa. - Widziałem cel, który przyświeca tej kampanii. Nie miałem żadnych wątpliwości przed wzięciem w niej udziału. Powiedziałem absolutne tak – podkreśla Topa. – Liczyliśmy się zresztą z tym, że komentarze nie będą przychylne mojej osobie i temu co działo się w filmikach, ale mieliśmy swój cel – dodaje.

Aktor współpracuje z Fundacją Synapsis od kilkunastu miesięcy, spotyka się z jej podopiecznymi, uczestniczy w zajęciach terapeutycznych. To doświadczenie pomogło mu w przygotowaniach do roli, o której mówi, że była dużym wyzwaniem. – Wymagała precyzji i "odosobnienia", totalnej samotności. Wchodząc na plan filmowy wszyscy wiemy jaka jest umowna historia. Operator, reżyser, moi partnerzy wiedzą, że to jest film. Wchodząc do metra, będąc w supermarkecie, czy restauracji tej świadomości nikt nie miał – tylko ja – opowiada Bartłomiej Topa.

– W filmie finalnym Bartek mówi, że dla niego było to tylko zadanie aktorskie, a dla innych to całe życie. Chodziło nam o zwrócenie uwagi na problemy dużej populacji osób z autyzmem w Polsce. Jak widać wyzwanie aktorksie było dość trudne i wiązało się z bardzo negatywnymi komentarzami, jakie pojawiały się w mediach na temat Bartka, jeszcze przed rozstrzygnięciem akcji – mówi Łukasz Kościuczuk z Fundacji Synapsis.

Jakie rezultaty przyniosła akcja? Jak powstawały filmy? Szczegóły w dźwięku audycji.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia wcale nie taka prosta

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2010 08:05
Zwycięzca Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych - "Prosta historia o miłości” wreszcie w kinach! W Trójce o swoich rolach opowiadali Bartłomiej Topa i Magdalena Popławska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sport dla zdrowia - wystarczy 3x30 minut

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 11:19
- Według najnowszych badań regularnie rusza się tylko 12% Polaków. Spędzamy bardzo dużo czasu przed telewizorem i Internetem, mówiąc, że nie mamy czasu na sport – mówi gość Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz bliżej wyjaśnienia przyczyn autyzmu

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2011 06:02
Autyzm jest jednym z najczęściej występujących obecnie zaburzeń rozwojowych. Objawy pojawiają się u co setnego rodzącego się dziecka.
rozwiń zwiń