Zion Train i Joint Venture Soundsystem ruszają w trasę!

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 09:00
Już 17 listopada brytyjscy mistrzowie dubu przyjadą do Polski by promować swoją najnowszą płytę "State of Mind".
Audio

To pierwszy autorski album Zion Train od czasu wydania zdobywcy jamajskiego Grammy "Live As One".

Na najnowszej płycie stałe składniki grupy w postaci sekcji dętej, mocnego basu oraz elektronicznych beatów zostały rozszerzone o skrzypce, altówkę i poezję dubową, powodując że to wydawnictwo jest kolejnym krokiem w rozwoju Zion Train.

Wśród wokalistów usłyszeć można Brinsley’a Forde z legendarnej brytyjskiej grupy reggae Aswad w towarzystwie śpiewającego na żywo z Zion Train Dubdadda oraz dwóch kobiet – Lua oraz wschodzącej jamajskiej gwiazdy poezji dubowej Jazzmin Tutum. Pierwszym singlem był utwór "Rainbow Children" – nowe podejście do klasyka Aswad.

Na trasie, której wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej zespołowi Zion Train towarzył będzie zasłużony polski soundsytem Joint Venture SOUND SYSTEM.

 

 

Polecamy materiał video z programu "Jak Maken Zasiał" na antenie "Czwórki", gdzie DJ Perch z Zion Train oraz Maken opowiadają o najnowszym wydawnictwie zespołu oraz zapraszają na występy w Polsce:

 

JOINT VENTURE SOUND SYSTEM
(Polska)

Joint Venture to pionierzy polskiej sceny sound system. Ich pierwsza taneczna impreza miała miejsce 23 lata temu w Zgorzelcu i była jedną z pierwszych tego typu w Polsce.

W międzyczasie pojawiły się w Polsce setki sound systemów. W nowej rzeczywistości Joint Venture wciąż pozostają wierni zasadom oryginalności i eklektyczności. JVSS prezentuje radykalne brzmienia muzyki reggae: electro dub, old school dub oraz nowoczesną, zahaczającą o elektronikę world music.

Ich sety w dużej mierze opierają się na utworach, które rzadko usłyszeć można w trakcie występów innych polskich sound systemów. Jest tu miejsce dla wersji specjalnych, niepublikowanych, specjalnie nagranych dla JVSS dubplate’ów czy efektów własnej twórczości remixerskiej Activatora i jego Studia As One.

DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I to założyciel JVSS - selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj występujący na scenie w sutannie. Na co dzień prowadzi agencję koncertową i od lat zaprasza do Polski wielu znakomitych artystów z zagranicy. Od ponad czterech lat pracuje również w "Czwórce", prowadząc cotygodniowy program z muzyką korzeni "Jak Maken Zasiał".

Od początku 2011 co miesiąc Joint Venture Sound System występują na żywo w Czwórce z VJ’em Majonezem, dogłębnie wykorzystując nową formułę radia na wizji.


 

Do ekipy artystów występujących w ramach "State of Mind" tour dołącza VJ Majonez, którego dynamiczne wizualizacje wcześniej można było zobaczyć na wielu wcześniejszych polskich imprezach z udziałem Zion Train czy podczas takich wydarzeń jak Ostróda Reggae Festival, Reggae Dub Festival w Bielawie, Reggaeland czy One Love Sound Fest.

Majonez każdorazowo wspiera też Joint Venture Sound System podczas ich comiesięcznych występów na wizji w Czwórce.  Wizuale Majoneza wzbogacą występy Zion Train i Joint Venture Sound System w Poznaniu, Warszawie i Gdyni.

Zobacz sety Joint Venture Sound System w Czwórce. [KLIKNIJ]

Kiedy i gdzie?
17.11, 20.00
Wrocław Alibi
ul. Grunwaldzka 67
Support: ROBBIE CULTURE

18.11, 22.00
Poznań Eskulap
ul. Przybyszewskiego 39
Support: GRABADUB (Dubside New Bass Order), +RESPIRATOR

19.11, 21.00
Warszawa 1500m
ul. Solec 18
Support: MESBRUTAH

20.11, 20.00
Gdynia Ucho
ul. Św. Piotra 2

 

/

 

KaW/materiały prasowe

Czytaj także

Wampiry i "Dotyk martwych"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2011 11:36
Najnowsza książka Charlaine Harris to kolejny tom przygód Sookie Stackhouse. Wampirza historia do zdobycia na naszej antenie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Banksy. Nie ma jak w domu" - książka Steve’a Wrighta

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2011 10:00
Publikacja ta jest połączeniem przewodnika, reportażu i albumu, będącego hołdem dla sztuki Banksy’ego oraz wnikliwym obrazem kontrowersyjnego artysty, określanego często jako znanego z faktu, że nic o nim nie wiadomo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Negatyw wyruszył w trasę

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2011 10:00
W listopadzie tego roku zespół NEGATYW wyruszył w europejską trasę koncertową zatytułowaną "VIRUS AUTUMN EUROTOUR 2011". Wejściówki na koncerty są do zdobycia na naszej antenie!
rozwiń zwiń