"Red Hot Chili Peppers. Kalifornizacja"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2012 11:00
Polecamy kompletną biografię zespołu Red Hot Chili Peppers autorstwa Bartka Koziczyńskiego!
Audio
  • Bartek Koziczyński o książce o Red Hot Chili Peppers

"Kalifornizacja” to kompletna biografia zespołu Red Hot Chili Peppers. Obejmuje 30 lat burzliwej kariery zespołu – od "skarpetkowych” początków po najnowszy album "I’m With You". Fakty, ciekawostki, analiza zawartości płyt... Książka powstała w rezultacie bezpośrednich rozmów z muzykami, obserwowania ich koncertów i przekopania ton archiwów.

Autorem książki jest dziennikarz muzyczny Czwórki – prowadzący wtorkowe "Dj Pasmo" – Bartek Koziczyński. - Jest to uaktaulaniona reedycja wydanej przed dekadą pozycji traktującej o zespole. Teoretycznie to ta sama książka, którą napisałem w 2002 roku. Tamta była jednak młodzieńczym dziełem. Teraz popracowałem nad stylem. Poza tym przez ostatnie 10 lat dużo się działo w zespole, więc było o czym pisać – wyjaśnia Koziczyński.

Zdaniem autora najpopularniejsza obecnie gitarowa grupa z Los Angeles zmierza w kierunku statusu, jaki dziś mają świętujący 50-lecie swojego istnienia Rolling Stonesi. Red Hot Chili Peppers uosabiają bowiem tę samą rockową witalność oraz szaleństwo, co zespół Micka Jaggera i Keitha Richardsa.

Książka autorstwa Bartka Koziczyńskiego ukazała się pod patronatem Czwórki. Jeżeli chcecie ją wygrać słuchajcie nas uważnie i zaglądajcie na naszą stronę internetową.

/


Czytaj także

Zagraj na festiwalu Audioriver

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 13:40
Rusza ogólnopolski konkurs, w którym do wygrania jest występ na jednym z najważniejszych festiwali muzyki elektronicznej na świecie, czyli płockim Audioriver.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje w Polsce? O tym powinieneś wiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 11:53
Do urlopu też trzeba się przygotować. Kleszcze, grypa, zapalenie wątroby... O czym należy pamiętać, by wakacje rzeczywiście były czasem relaksu, a nie pasmem nieszczęść?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marika: ten festiwal pomoże mi rzucić papierosy

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 09:00
Królowa polskiego dancehallu opowiedziała w Czwórce o festiwalu "Live and Act” i o tym jak w swoim życiu łączy ekologię z ideą życia blisko natury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oni mogą przejąć schedę po Rolling Stonesach!

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 10:00
Dziennikarz muzyczny Czwórki i największy fan Red Hot Chili Peppers w Polsce, Bartek Koziczyński, opowiedział w Czwórce o swojej nowej książce poświęconej zakręconym losom zespołu z Los Angeles.
rozwiń zwiń