Kraków to miasto "wczoraj" - odczarujmy je!

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 15:19
W tym roku szykują się tajemnicze zmiany w programie Krakowskich Reminiscencji Teatralnych. Szczegółów niektórych z nich nie zna nawet sama dyrektor festiwalu.
Audio
  • Anna Lewanowicz zaprasza na festiwal Reminiscencje do Krakowa
  • Relacja z konferencji prasowej 37. edycji Krakowskich Reminiscencji Teatralnych
  • Czwórka poleca Reminescencje Teatralne

- W tym roku na Krakowskich Reminiscencjach Teatralnych, nie będzie tylko bezpiecznie - mówi Anna Lewanowicz, dyrektor Krakowskich Reminiscencji Teatralnych. - Mianowicie oprócz spektakli teatralnych pokazujemy wydarzenia z nurtu tzw. bioartu, w ramach którego artyści zajmują się czasami trochę dziwnymi rzeczami - dodaje. - To będą bardzo inne Reminiscencje od tych, które odbywały się do tej pory.

Głównym tematem tegorocznego programu jest hasło "Miasto jutra - masa, maszyna, marzenie". Anna Lewanowicz wyjaśnia, że program nie oddala się od teatru. Przedstawienia stanowią największą część Reminiscencji. Jako towarzyszące dołożono bioart i taniec współczesny.

Kraków mało się kojarzy z "jutrem", to raczej miasto "wczoraj". Zauważa to również organizatorka festiwalu i tegorocznymi Reminiscencjami chce to trochę odczarować. - Zależy nam by mówić o Krakowie "jutra". Odwołujemy się jednak też do słynnych trzech "M", czyli okresu międzywojnia - mówi dyrektor.

Anna Lewanowicz przyznaje, że sama nie wie wszystkiego o programie np. tajemnicą pozostaje "Transgatunkowa kolacja", z transgatunkowym menu. Jak to będzie wyglądało możemy się domyślić dzięki liście zakupów dostarczonej przez artystę, jednak nie wszystko jest do przewidzenia -  posłuchaj "Stacji Kultura" i dowiedz się jakie jeszcze atrakcje czekają nas na Reminiscencjach.

Festiwal rozpoczyna się 5 października, a zakończy się 11. Czwórka objęła Reminiscencje swoim patronatem.

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MIASTO JUTRA: Masa – Maszyna – Marzenie

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 08:00
To temat tegorocznnej, już 37.edycji Krakowskich Reminiscencji Teatralnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grotowskiego sposób na teatr

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 09:16
Teatr był dla niego wszystkim. I, że będzie wszystkim, oczekiwał od swych aktorów. Właśnie powstał film o wizjonerze polskiego teatru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

23. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 07:00
W Łodzi, od 5 do 7 października odbywa się największy festiwal komiksu nie tylko w Polsce, ale również w Europie Środkowo - Wschodniej.
rozwiń zwiń