Bartosz Smolarek zagrał na żywo w "BE 4"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2013 16:00
Bartosz Smolarek to przedstawiciel młodego polskiego pokolenia dj-ejów. W Czwórce zagrał swój wyjątkowy set.
Audio

Bartosz Smolarek urodził się 8 października 1987 roku w Żyrardowie. Muzyka fascynowała go od najmłodszych lat. Będąc dzieckiem słuchał z pasją utworów grupy Queen. Jego idolem był wówczas Freddie Mercury, którego ceni do dziś. Z szeroko pojętą muzyką elektroniczną pierwszą styczność miał w 1999 roku, kiedy to obejrzał w telewizji berlińską paradę miłości - Love Parade relacjonowaną przez niemiecką stację VIVA. Elektroniczne brzmienia zafascynowały go w 2001 roku, usłyszał wtedy set DJ Hella, który występował na niemieckiej edycji Mayday. To właśnie Hell zaraził go miłością do House'u, Electro czy Techno. Za sprawą tych brzmień chciał zostać DJ-em. Przełomowym momentem w jego życiu był 2005 rok, zaczął wtedy grać i miksować muzykę. Obecnie najbliższe są mu brzmienia z pogranicza techno i house. Bartosz bardzo sobie ceni brzmienia pochodzące z Detroit i Chicago. Uważa, że house to bardzo szeroko pojęta muzyka, dlatego z zamiłowaniem wraca do korzeni tego gatunku, słuchając i miksując utwory w klimatach disco, soul czy funk. W swojej kilkuletniej przygodzie z graniem, Bartosz miał przyjemność dzielić decki z takimi artystami, jak m.in.: Dj Hell (Gigolo Rec.), &ME (Keinemusik), Tagtraumer(Black Fox), Capitan Commodore (Gigolo Rec.), Marcin Czubala (Mobilee).

Grał w wielu miejscach w Polsce. Między innymi w Szczecinie, Poznaniu, w Warszawie a także w kilku innych mniejszych miastach. Stara się grać ambitną, szeroko pojętą muzykę elektroniczną. Jednak jak sam przyznaje nie można ograniczać się do poszczególnych nurtów muzycznych, trzeba cały czas szukać nowych brzmień by zaskoczyć publiczność czymś całkowicie świeżym.

Bartosz jest również współorganizatorem cyklu Live On Two Decks w żyrardowskim klubie 3art, promującego dobre elektroniczne brzmienia, którego gośćmi byli tacy artyści jak: Pol_On, Marcin Czubala, SLG, Bshosa czy Chmara Winter. Zajmuje się również produkcją muzyki.

Na set Bartosza Smolarka w audycji "BE 4" zaprasza Alex Kubaczewski - posłuchaj załączonego seta.

 

Czytaj także

DJ Zariush: lubię szperać w winylach w poszukiwaniu starego disco

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 06:00
W audycji "BE4" zagrał DJ Zariush, który pomimo młodego wieku, muzyką i miksowaniem zajmuje się od pięciu lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Novika i Mr. Lex na żywo w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2012 13:00
Tak, to nie żart. Novika i Lexus wystąpili na żywo na naszej antenie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

DJ Ros zagrał seta na żywo w Czwórce. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 13:00
W audycji "BE4" Alexa Kubaczewskiego wystąpiła wyjątkowa postać: DJ Ros, czyli jeden z pionierów polskiej sceny klubowej, za deckami ponad 17 lat!
rozwiń zwiń