Płyta tygodnia. Grubson "Gatunek L"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 09:41
Artysta, który wielokrotnie udowadniał, że potrafi łączyć różne gatunki muzyczne, tym razem  przedstawia swoją najbardziej przemyślaną i spójną płytę, która stanowi jego największe muzyczne  przedsięwzięcie w całej dotychczasowej karierze.
Grubson
GrubsonFoto: Mat. pras./Mateusz Szeliga

"Gatunek L" to 4 album studyjny GrubSona, którego premiera przewidziana była na wrzesień 2017 roku. Gościnnie na płycie pojawia się jego przyjaciel, Jarecki, oraz niezaprzeczalni międzynarodowi gracze - Szwed Promoe z Looptroop Rockers, oraz Nowojorczyk Chip-Fu z grupy Fu-Schnickens. Dodatkowo do płyty, poza wsparciem koncertującego z GrubSonem live bandu SANEPID, dograła się orkiestra „eM Band”. 

„Gatunek L” to podsumowanie całej dotychczasowej muzycznej kariery i życia GrubSona, mieszanka jego ulubionych stylów i gatunków, mocnych tekstów - pisanych w oparciu o sumę doświadczeń w trasie i poza nią, a także – co najważniejsze - pierwszy album nagrany i stworzony całkowicie niezależnie. Za produkcję albumu odpowiedzialni są w całości DJ BRK, SoDrumatic, OER, oraz GrubSon, a za za mix i mastering Dj Eprom. Wydawnictwo ukaże się nakładem nowej wytwórni Supa'High Music oraz wydawnictwa Agora.

Tracklista:

1          Kiedy nadejdą

2          Stare śmieci / Nowe rzeczy

3          Menu

4          Front

5          Cwany lis

6          Złoty Klimat

7          Gatunek L

8          Bestie

9          Supa'High Music

10        Rudeboy Stance

11        Tribute 2 Phife dawg

12        Złoty środek

13        Nie ten lot

14        Dziki w trasie

15        Restart

16        Taki jestem (kolory)

"Gatunek L" wydany został także w wersji limitowanej wraz z nowelą o tym samym tytule. Pierwszy singiel do płyty to "Rudeboy Stance" z udziałem rapera Promoe, który promuje również producencki album OER'a.

Jedno jest pewne! Nikt nie łączy starej szkoły i całkowicie nowych brzmień, tak jak GrubSon!

mat. pras./kd

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filip Łobodziński: rewolucja Dylana jest reakcyjna

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 15:02
- Boba Dylana nie można wpisywać w ruch hipisowskiego "flower power", on się od niego odżegnywał. Przypomina nam raczej o modelach wzruszenia, o których dziś zapominamy - przekonuje w Czwórce Filip Łobodziński, dziennikarz, tłumacz i autor projektu Dylan.pl.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarecki - inspiruje się Czesławem Niemenem?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 16:42
- Ciągle eksploruję różne muzyczne inspiracje. Można powiedzieć, że czerpię od Niemena, ten z kolei od Jamesa Browna, i tak to się kręci. Jeśli ktoś mój materiał zsampluje, to będzie wyróżnienie - mówi w Czwórce Jarecki, którego krążek "Za wysoko" jest Czwórkową Płytą tygodnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazik: wzorem "Made in Poland" był "Made in Japan"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 16:41
- Nie przepadam za Deep Purple, ale ich koncertówka "Made in Japan" to jest po prostu ołtarzyk - wyznaje Kazik Staszewski, który w Czwórce opowiada o najnowszym krążku koncertowym Kultu "Made in Poland".
rozwiń zwiń