Płyta Tygodnia: "Killer Sounds" zespołu Hard-Fi

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2011 11:00
Po czterech latach przerwy, brytyjska rockowa kapela, powstała w 2003 roku, powraca z trzecim krążkiem w dorobku.
Audio

Kwartet pracował nad materiałem z wybitnymi specjalistami - Gregiem Kurstinem (Lily Alen, Sia), Alanem Moulderem (Depeche Mode, The Killers, Nine Inch Nails), Stuartem Price'em (Madonna, Kylie Minogue). Nagrania odbywały się w Los Angeles, a także w należącym do zespołu studiu Cherry Lips w Anglii. Do promocji wybrano wyprodukowaną przez frontmana Richarda Archera piosenkę "Good For Nothing". "To jest jakby nasz dziennik z podróży, którego jednak nie należy brać zbyt serio" - tłumaczy wokalista. Na drugi singel trafiła kompozycja "Fire In The House". A skąd wziął się tytuł krążka? Okazuje się, że kryje się za tym ciekawa historia. "W Columbii jest facet, który robi gitary z różnego rodzaju pistoletów i karabinów. Bierze kałasznikowa i przerabia go na gitarę" - tłumaczy Richard. Hard-Fi na polu soczystego gitarowego rocka z elementami punka i tanecznej skoczności, nie zawodzi. Lubiący takie granie niech się  nie wahają ani chwili przed sięgnięciem po ten materiał.

 

Poleca Czwórka!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zespół Skinny Patrini zagrał w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 10:00
W sobotę, 13 sierpnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy w audycji "Ministerstwo Dźwięku" był duet "Skinny Patrini". Posłuchaj i obejrzyj koncert!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senk Że / Cinq G oraz formacja Etna Kontrabande na jednej scenie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2011 10:44
Już 3 września w warszawskim klubie Kingston, wystąpi długo niewidziana grupa Senk Że / Cinq G oraz formacja Etna Kontrabande.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chris Liebing - ekskluzywny wywiad dla Czwórki. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2011 11:00
W specjalnym wydaniu audycji "Na cztery ręce" przypomnieliśmy występ Chrisa Liebinga na tegorocznym festiwalu Audioriver i porozmawialiśmy z tym twórcą gatunku schranz. Wszystko miało miejsce w piątek 2 września po godz. 23.00.
rozwiń zwiń