Płyta Tygodnia: "Killer Sounds" zespołu Hard-Fi

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2011 11:00
Po czterech latach przerwy, brytyjska rockowa kapela, powstała w 2003 roku, powraca z trzecim krążkiem w dorobku.

Kwartet pracował nad materiałem z wybitnymi specjalistami - Gregiem Kurstinem (Lily Alen, Sia), Alanem Moulderem (Depeche Mode, The Killers, Nine Inch Nails), Stuartem Price'em (Madonna, Kylie Minogue). Nagrania odbywały się w Los Angeles, a także w należącym do zespołu studiu Cherry Lips w Anglii. Do promocji wybrano wyprodukowaną przez frontmana Richarda Archera piosenkę "Good For Nothing". "To jest jakby nasz dziennik z podróży, którego jednak nie należy brać zbyt serio" - tłumaczy wokalista. Na drugi singel trafiła kompozycja "Fire In The House". A skąd wziął się tytuł krążka? Okazuje się, że kryje się za tym ciekawa historia. "W Columbii jest facet, który robi gitary z różnego rodzaju pistoletów i karabinów. Bierze kałasznikowa i przerabia go na gitarę" - tłumaczy Richard. Hard-Fi na polu soczystego gitarowego rocka z elementami punka i tanecznej skoczności, nie zawodzi. Lubiący takie granie niech się  nie wahają ani chwili przed sięgnięciem po ten materiał.

 

Poleca Czwórka!

Czytaj także

Zespół Skinny Patrini zagrał w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2011 10:00
W sobotę, 13 sierpnia gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy w audycji "Ministerstwo Dźwięku" był duet "Skinny Patrini". Posłuchaj i obejrzyj koncert!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senk Że / Cinq G oraz formacja Etna Kontrabande na jednej scenie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2011 10:44
Już 3 września w warszawskim klubie Kingston, wystąpi długo niewidziana grupa Senk Że / Cinq G oraz formacja Etna Kontrabande.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chris Liebing - ekskluzywny wywiad dla Czwórki. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2011 11:00
W specjalnym wydaniu audycji "Na cztery ręce" przypomnieliśmy występ Chrisa Liebinga na tegorocznym festiwalu Audioriver i porozmawialiśmy z tym twórcą gatunku schranz. Wszystko miało miejsce w piątek 2 września po godz. 23.00.
rozwiń zwiń