Ameryka Łacińska i Środkowa. Inne obyczaje i temperamenty

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 18:23
Podróżniczka Paulina Lewandowska postanowiła zgłębić temat różnic kulturowych pomiędzy krajami latynoskimi. W tym celu udała się w podróż przez Karaiby, Meksyk i Amerykę Centralną. Co odkryła?
Audio
  • Kraje latynoskie - co je łączy, a co dzieli? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: SofiLayla/Pixabay

- Zrezygnowałam ze stałej pracy i wyruszyłam w podróż, żeby lepiej poznać kraje latynoskie - opowiadała Paulina Lewandowska, autorka bloga Zpamietnikapodrozoholika.com. - Krótkie wakacje to było dla mnie za mało, żeby naprawdę zbliżyć się do ich kultury. To mi nie wystarczało - wyjaśniała. 

- Chciałam pokazać, że nie wszyscy Latynosi są tacy sami. Na początku wybrałam się do krajów karaibskich - Portoryko, na Dominikanę i Kubę. Karaibów można rozpoznać od razu - ich temperament bardzo się wyróżnia - opowiadała.

Mieszkańcy, których latynoskich krajów tańczą najlepiej? Jak bardzo przesądni są mieszkańcy Iberoameryki? Które tradycje i zwyczaje ich łączą, a jakie nadają ich kulturom unikatowy charakter? Dlaczego Gwatemalczycy nie przepadają za Meksykanami? Jak rozwija się turystyka w Hondurasie i Salwadorze i czy te kraje nadal uchodzą za niebezpieczne? O tym w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Paulina Lewandowska, autorka bloga zpamietnikapodrozoholika.com

Data emisji: 7.01.2019

Godzina emisji: 16.07

ac

Czytaj także

Ameryka Łacińska. Dziewięć miesięcy samotnej podróży

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 16:00
To nie kontynent, ale obszar obejmujący 20 krajów i 9 autonomii Ameryki Południowej i Północnej oraz Karaiby. W wielomiesięczną, samotną podróż po tym rejonie wybrała się Anna Knapik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meksyk. "Do ostrości trzeba się przyzwyczaić"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 17:20
- Moim ulubionym specjałem kuchni meksykańskiej jest sos mole, czyli różnego rodzaju paryczki chili zmieszane z kakao i z czekoladą - opowiada podróżnik Szymon Góralczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróż przez Amerykę Środkową. "Nie miałam czasu na strach"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 19:25
W podróży spędziła w sumie 6 pełnych lat, odwiedziła 77 krajów, m.in. państwa Ameryki Środkowej - od Meksyku po Panamę. - To kraje bardzo różnorodne, zaskakujące pod względem kulturowym - mówiła w Czwórce Dominika Sidorowicz.
rozwiń zwiń