Rademenez. Nieprzeciętny artysta zwyciężył w Plebiscycie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 16:00
Podczas Finałowej Gali Plebiscytu Nieprzeciętni 2021 wyłoniono zwycięzcę. Został nim Radosław Rademenez Blonkowski - rekordzista Polski w kategorii na najdłuższy freestyle rap bez przerwy.  
Gala finałowa Nieprzeciętni 2021. Na zdj. szefowa Czwórki Hanna Dołęgowska, zwycięzca Radosław Rademenez Blonkowski  oraz Kasia Dydo i Kuba Marcinowicz.
Gala finałowa Nieprzeciętni 2021. Na zdj. szefowa Czwórki Hanna Dołęgowska, zwycięzca Radosław Rademenez Blonkowski oraz Kasia Dydo i Kuba Marcinowicz. Foto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio
Gala Nieprzeciętni 2021-15_1200.jpg
Rapuje, pomaga i jest "Nieprzeciętny" - Rademenez zwycięża w plebiscycie Czwórki

Radosław Rademenez Blonkowski rekordzista Polski w kategorii na najdłuższy freestyle rap bez przerwy został Nieprzeciętnym 2021. Słuchacze Czwórki wybrali go spośród 10 finalistów. Radek zasłynął tym, że rapował przez 24 godziny dla chorej na SMA dziewczynki. Podczas rapowania uruchomiona była zbiórka "Milion rymów dla Ani". Słuchacze zadecydowali, że to on zasługuje na statuetkę Nieprzeciętnego. Gala konkursowa odbyła się co prawda bez udziału publiczności, ale była transmitowana na żywo. 


Posłuchaj
03:50 _PR4_nieprzecietni_podsumowanie_AAC 2021_06_25-06-10-51.mp3 Podsumowanie Gali Plebiscytu Nieprzeciętni 2021 (Najlepszy Dzień Tygodnia/Czwórka)

- W tym roku dostaliśmy więcej zgłoszeń. W jakiś sposób wiążę to z pandemią, będąc przy komputerach i telefonach ludzie wysyłali je chętniej - mówi Hanna Dołęgowska, przewodnicząca jury i redaktor naczelny Czwórki. - Zdarza się też, że kandydaci zgłaszają sami siebie. Trochę dlatego, że chcą pokazać to, czym się zajmują, jednak chcą pokazać nie tylko siebie, ale też swoje środowiska i swoje małe ojczyzny. To jest niesamowite. 

W trakcie gali prowadzący ją Kasia Dydo i Kuba Marcinowicz połączyli się z laureatem poprzedniej odsłony plebiscytu Arkadiuszem Andrejkowem. - Ranga takiej nagrody, gdy jest się docenianym zarówno przez fanów, jak i przez słuchaczy radia jest ważna - mówił. - Na tę chwilę zajmuję się tylko i wyłącznie malowaniem murali. Stodoły czy też stare chaty są dla mnie ulubionym podłożem. Cały czas kontynuuję projekt "Cichy memoriał". Teraz nie skupiam się tylko i wyłącznie na swoim województwie, na Podkarpaciu, lecz poszerzam działalność o inne regiony Polski.

Czytaj także:


Radosław Rademenez Blonkowski kolor 1200.jpg
Radoslaw Rademenez Blonkowski - Nieprzeciętnym 2021

W tym roku statuetkę otrzymał Radosław Rademenez Blonkowski, rekordzista Polski w kategorii na najdłuższy freestyle rap bez przerwy. - Jestem niesamowicie szczęśliwy, aż cały się trzęsę, a ze mną cały amfiteatr w Gorzowie - mówił podczas gali. - Złapaliście mnie w sytuacji, kiedy prowadzę zakończenie szkoły tańca moich przyjaciół w Gorzowie Wielkopolskim. Jestem niesamowicie zszokowany.

Dziękując za statuetkę, zwycięzca Plebiscytu Nieprzeciętni 2021 zrobił to w dobrze sobie znanym stylu - freestylowo.

Uroczystą galę uświetnił koncert Vito Bambino.

Z każdym z finalistów tegorocznego plebiscytu rozmawialiśmy w "Strefie prywatnej":

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Data emisji: 25.06.2021

Godzina emisji: 06.10

aw

Czytaj także

Nieprzeciętni 2021. Znamy zwycięzcę plebiscytu

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 08:00
Znamy zwycięzcę plebiscytu Nieprzeciętni 2021. Został nim Radosław Rademenez Blonkowski. 
rozwiń zwiń