Sprawdź, co się dzieje na polskich akademiach sztuk pięknych

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 14:19
Studenci polski uczelni artystycznych nie próżnują. Antropocen, projekt bufetu czy media społecznościowe to tylko niektóre z tematów, które poruszają.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: coyot/Pixabay

Posłuchaj
03:45 czwórka stacja kultura 6.11.2020 asp.mp3 Co się dzieje na polskich ASP - relacja Szymona Jaworskiego (Stacja Kultura/Czwórka)

Tylko dziś na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku od 12 do 18 można oglądać wystawę "Zmierzch antropocenu" w Zbrojowni Sztuki. - Ona opowiada, co będzie się działo wtedy, gdy epoka człowieka nie będzie już obowiązywać. Skłania nas do refleksji nad tym, jak powinniśmy pojmować to, co biologiczno-cielesne i to, co informacyjno-technologiczne - relacjonuje Szymon Jaworski, Czwórkowy reporter. - Ekspozycja pokazuje, jak te dwie płaszczyzny się mieszają, jak zmienia się relacja człowiek-artysta-środowisko. 

Zmierzch Antropocenu. Otwarcie wystawy/aspgdansk

Nie próżnują też studenci z Łodzi i dołączają do projektu "See together challenge". - Uczestnikami akcji są ludzie z całego świata. Dzielą się swoją wiedzą na temat róznych profesji, prezentują na żywo, za pomocą transmisji online, to co robią - wyjaśnia Jaworski. - Łódzka ASP przez godzinę będzie prezentować swoją pracę. Pracownicy i studenci pokażą jak wyglądają zajęcia na uczelni. Oglądający będą mogli zobaczyć jak pracują żacy i pedagodzy z trzech instytutów: Instytutu Tkaniny i Druku, Ubioru i Grafiki artystycznej - dodaje. 

Emocje przygotowań za nami, a już o 12.30 startuje wirtualne oprowadzanie po Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi w ramach...

Opublikowany przez Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi Poniedziałek, 26 października 2020

Warszawscy młodzi artyści mogą wziąć udział w międzynarodowym konkursie na plakat. Celem konkursu jest przeciwdziałanie dezinformacji. Plakat ma prezentować kompetencje informacyjne dla każdego i stosowane przez wszystkich. Konkurs ma zwrócić uwagę na media społecznościowe, pomóc rozróżnić czym jest prawda, a czym fake news. 

Szymon Jaworski poleca też przyjrzeć się ostatniej pracy z warszawskiej ASP, z Wydziału Wzornictwa. Tam powstał projekt bufetu wydziały. W pracowni drewna Pawła Jasiewicza studenci stworzyli jego koncepcję. 


***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Materiał: Szymon Jaworski

Data emisji: 06.11.2020

Godzina emisji: 10.51

pj

Czytaj także

Galerie na świecie: świat przyszłości, fajerwerki i memy

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 14:40
Nie trzeba wyruszać w świat, żeby obejrzeć najciekawsze wystawy w galeriach i muzeach z najbardziej odległych zakątków naszego globu. Co tydzień udowadnia to Ada Janiszewska przezentując autorski przegląd propozycji ze świata sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antropocen - studencki obraz człowieka i przyrody

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 14:33
W Krakowie w galerii Re została otwarta wystawa "Antropocen". To prace studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z pracowni rzeźby i pracowni interdyscyplinarnej.
rozwiń zwiń