X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nie dostrzegamy pięknych rzeczy tylko dlatego, że są brudne"

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 14:36
Pocztówki znalezione na pchlim targu, zdjęcia wygrzebane z internetu oraz prace innych autorów to podstawowe składniki projektów fotograficznych realizowanych przez Mikołaja Długosza.
Audio
  • O projekcie "Metropolis" opowiada Mikołaj Długosz

Artysta mieszka i tworzy w Warszawie, a Czwórce opowiedział przedsięwzięciu "Metropolis".

"Metropolis - sztuka dla zmiany społecznej" to program rezydencji artystycznych na Górnym Śląsku i w Zagłębiu Dąbrowskim. Przez dwa lata zapraszani artyści postarają się skonstruować współczesny portret regionu, posługując się sztukami wizualnymi.

 - Trudno w to uwierzyć, ale Śląsk jako aglomeracja  jest największym miastem w Polsce - mówi zaproszony do projektu artysta, gość "Stacji Kultura". - I tam życie jest dużo bardziej miejskie niż w Warszawie.

W ramach "Metropolis" Mikołaj Długosz przygotuje dwie artystyczne realizacje.

 - Pierwsza to inststalacja vhs, dla której nie mamy jeszcze właściwego tytułu - tłumaczy rozmówca Kuby Kukli. - Zbieramy wspomnienia nagrane na kasetach do magnetowidu i będziemy montować z tego coś w rodzaju wideoklipów. Interesuje nas pokazanie przedziału czasowego, kiedy to w polskich domach pojawiły się wideo i walkmany.

Drugą realizacją będzie książka ze zdjęciami lokalizacji do filmów, które nigdy nie powstaną.

 - Robienie filmów to kosztowna sprawa, a tutaj nie będziemy płacić aktorom, nie wydamy grosza na kostiumy, ani na światło - opowiada Mikołaj Długosz. - Po prostu pokażemy miejsca, w których można by nakręcić filmy i zrobimy to w profesjonalny sposób. W książce obok zdjęć pojawią się także scenariusze, żeby łatwiej sobie to wszystko wyobrazić.

Obecność gościa Czwórki w tym projekcie nie jest przypadkowa, bo artysta już od paru lat współpracuje z CSW "Kronika" w Bytomiu: - Śląsk to jest miejsce bardzo żywe i kompletnie pozbawione stagnacji. Jeśli pojawia się jakaś inicjatywa, ludzie od razu ją podłapują i wszystko zaczyna się kręcić dużo szybciej niż w Warszawie czy w Krakowie.

Posłuchaj nagrania z audycji "Stacja Kultura", a dowiesz m.in. w których miastach na południu Polski artysta szuka inspiracji.

 

kul 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przystanek w Kordegardzie

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 13:32
Na co dzień wykłada w łódzkiej ASP, a po godzinach fotografuje polskie przystanki. W warszawskiej Kordegardzie można oglądać efekty artystycznych działań Macieja Rawluka i odkryć różne oblicza lokalnych stylistyk projektowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstaje nielegalny przewodnik po Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 14:25
- Z moich vlepek będzie można się dowiedzieć, że na tym trzepaku bracia Marten założyli Kaliber 44, a w tej bramie popełniono siedem morderstw – opowiadał w Czwórce Kuba Dąbrowski, jeden z artystów biorących udział w projekcie Metropolis.
rozwiń zwiń