Premiery filmowe: twardy jak głaz Bruce Willis i nastoletnia miłość

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2012 16:29
"Operacja Argo", "Przewodnik po Belgradzie", i "Kochankowie z Księżyca" to propozycje dla kinomanów na nadchodzący tydzień. Jak ocenia krytyk filmowy Łukasz Muszyński, fani kina znajdą tam zarówno "pranie po pyskach" jak i tkliwe uczucie dwojga 12-latków.
Audio

"Operacja Argo" to film w reżyserii Bena Aflecka. Znakomity aktor gra w nim także główną rolę. – Swego czasu miał on opinię gwiazdora, który nie jest zbyt dobrym aktorem – wspomina Łukasz Muszyński z Filmweb.pl. Gdy jego gwiazda trochę przygasła, zaczął reżyserować. I okazało się, że jest w tym świetny. Na warsztat bierze zazwyczaj sensację, po prostu znalazł dla siebie niszę w Hollywood.

Opowiedziana w tym filmie historia pracowników ambasady amerykańskiej, którzy podczas ataku Irańczyków schronili się w ambasadzie kanadyjskiej, oparta jest na faktach.

Zobacz zwiastun:

"Kochankowie z księżyca", to film ekscentryczny jak sam reżyser, czyli Wes Anderson. – To połączenie abstrakcyjnego humoru i dopieszczenia najdrobniejszych szczegółów, od mistrzowskich kadrów, bo ustawienie bohaterów – mówi Muszyński. – Najważniejsza jednak jest historia, która chwyta za serce.

To historia przygody 12-letniego, nielubianego wśród kolegów skauta i dziewczyny, której rodzice wciąż się kłócą. Młodzi postanawiają razem uciec, a za nimi rusza pościg, któremu przewodniczy sam Bruce Willis.

Zobacz zwiastun:

 Zdaniem gościa Czwórki film "Przewodnik po Belgradzie z piosenką weselną i pogrzebową" może spodobać się zwłaszcza tym kinomanom, którym przypadł do gustu m.in. "Zakochany Paryż". – Nowelki rozgrywające się w metropoliach – podsumowuje Muszyński.

W tym przypadku jednak Belgrad pokazany jest jako miasto, które otwiera się na zachód. A tym, co miałoby przyciągnąć turystów jest miłość. – Jest w tym filmie zarówno szeroki bałkański gest, czyli picie na umór i pranie się po pyskach, jak i "granie na półcieniach" – opowiada Muszyński.

Zobacz zwiastun:

(kd)

Czytaj także

Premiery filmowe: Meryl Streep kontra Milla Yovovich

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2012 16:00
Przy okazji piątku jak zwykle zaglądamy do kin, by sprawdzić, co nowego czeka nas na srebrnym ekranie w przyszłym tygodniu. A będzie się działo: trzy premiery filmowe, m.in. niezapomniana Meryl Streep w obrazie ”Dwoje do poprawki”, a także, "W drodze", czyli film o bitnikach i młodych kontestatorach - gratka dla hipsterów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sędzia Dredd i Oliver Stone powrócili!

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 14:38
Fanów kina akcji czeka w tym tygodniu prawdziwa gratka. Na srebrnym ekranie pojawi się bowiem "Dredd" nakręcony w technologii 3D. Miłośnicy bardziej ambitnego kina także znajdą coś dla siebie, udając się chociażby na nowy obraz twórcy "Urodzonych morderców".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Porno uratuje świat?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 14:22
Zaczął od "Końca Rosji" teraz przyszła pora na "Fuck For Forest". O tym, co ludzie są w stanie zrobić, żeby ratować przyrodę opowiada w swoim najnowszym filmie oraz w Czwórce reżyser Michał Marczak.
rozwiń zwiń