Gospodarze za burtą

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2010 11:38
Po raz pierwszy w historii mistrzostw świata gospodarze turnieju odpadli w pierwszej rundzie turnieju

Znamy ostateczne rozstrzygnięcia zmagań w grupach A i B piłkarskich mistrzostw świata, które od 11 czerwca odbywają się w Republice Południowej Afryki.

Po raz pierwszy w historii mistrzostw już na etapie zmagań grupowych z turniejem pożegnali się gospodarze, którzy wprawdzie w ostatnim spotkaniu pokonali reprezentację Francji 2:1, jednak trzy punkty wywalczone w meczu z "Trójkolorowymi" pozwoliły im na zajęcie zaledwie trzeciego miejsca.

>

Awans z grupy A wywalczyły drużyny Urugwaju (7 punktów) i Meksyku (4 punkty). Największym przegranym grupy A jest oczywiście reprezentacja Francji, która w trzech spotkaniach grupowych wywalczyła zaledwie jeden punkt i strzeliła tylko jedną bramkę.

W grupie B bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Argentyny. Drużyna prowadzona przez legendarnego Diego Maradonę wygrała wszystkie trzy spotkania grupowe i z bilansem siedmiu strzelonych przy zaledwie jednej straconej bramce zajęła pierwsze miejsce w grupie.

>

Nieoczekiwanie z drugiej pozycji awansowali piłkarze Korei Południowej, którzy wyprzedzili drużyny narodowe Grecji i Nigerii. W 1/8 finału Urugwaj zagra z Koreą Południową, a Argentyna z Meksykiem.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie będzie dodatkowych sędziów na Mundialu w RPA

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2009 18:27
Niedawno pojawił się pomysł, by na mecze Mundialu wprowadzić dwóch dodatkowych sędziów, którzy pomagaliby głównemu arbitrowi w podjęciu spornych decyzji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ghana broni honoru Afryki

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2010 10:10
W mundialu z sześciu afrykańskich zespołów pozostała już tylko Ghana, która w ćwierćfinale zagra z Urugwajem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mundial w RPA: już tylko 4 drużyny walczą o tytuł

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2010 09:10
Do Holandii i Urugwaju w sobotę dołączyły Niemcy i Hiszpania.
rozwiń zwiń