Stare i nowe książki sportowe - Kulturystyka, osobisty trener

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 08:32
Poradnik poświęcony treningowi siłowemu adresowany do tych, którzy chcą dbać o zdrowie, sprawność i prawidłową postawę.
Audio

Wbrew tytułowi nie jest to książka dla profesjonalnych kulturystów, a raczej publikacja dla wszystkich tych, którzy chcą przeprowadzić racjonalny trening siłowy... Bez bolesnych zakwasów i bez kontuzji... Tytuł jest więc nieco mylący i powinien brzmieć raczej - Trener osobisty w treningu siłowym

Książka podzielona jest na 2 części - ok. 20% to krótka teoria i zasady dopasowania treningu do kondycji fizycznej i celu treningowego. Druga część to szczegółowy opis ćwiczeń i tu warto zatrzymać się na moment. Ksiązka jest bowiem wzbogacona o ilustracje pokazująca. które dokładnie mięśnie pracuja podczas wykonywania danego ćwiczenia. Ćwiczenia i plany treningowe zostały pomyślane tak, by mogły je wykonywać osoby zarówno zaawansowane, jak i początkujące.

Minusem jest to, że większość ćwiczeń powinna być wykonywana na profesjonalnym sprzęcie w warunkach siłowni - ale jak można to zauważyć siłownie na brak klienteli nie narzekają...

Na końcu jest też klauzula niczym z ulotek leków..., informująca, że autor i wydawnictwo nie ponosi odpowiedzialności za nieporządane efekty zastosowania się do wskazówek treningowych zawartych w tej publikacji... niby formalność, ale jakoś dziwnie nie powoduje ona wzrostu zaufania do tej książki.  

 

Darek Matyja

Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Selekcjonerzy

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 09:17
Do sportowej biblioteki Czwórki dołącza książka Andrzeja Jucewicza opisująca sześciu wybitnych selekcjonerów piłkarskiej reprezentacji Polski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Jak biegać zdrowo

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 08:47
Książka Anny Przybylskiej i Andrzeja Peszka dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z bieganiem oraz dla tych, którzy już biegają i chcą uniknąć kontuzji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Kronika sportu polskiego 2010

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2011 10:25
Wszystko co wiedzieć trzeba i można o polskim sporcie - od akrobatyki sportowej po żeglarstwo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stare i nowe książki sportowe - Mowa trawa

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2011 08:37
Słownik piłkarskiej polszczyzny autorstwa Marcina Rosłonia - czyli jak piłkarze rozmawiają między sobą.
rozwiń zwiń