Czwórka na Ars Independent 2019

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 11:21
Filmy, animacje, koncerty, wideoklipy i retro gry i spotkania z ich twórcami - to wszystko pod hasłem #Unsubscribe. Dziś ekipa Czwórki odwiedziła Katowice - Miasto Ogrodów, skąd relacjonowaliśmy festiwalowe wydarzenia. - Ars Independent mocno stoi w tym roku retroklimatem - opowiadał Bartek Sołtysik, rzecznik prasowy Ars Independent.
Audio
  • Bartek Sołtysik o retro grach i wydarzeniach multimedialnych w Katowicach (Czwórka na Ars Independent 2019)
  • Czy we współczesnym kinie animacja "spychana" jest na drugi plan? Mówi Gaba Palicka, kuratorka animacji przy Ars Independent (Czwórka na Ars Independent)
  • O "Wieczorynkach przerobionych" opowiada Piotr Gacek, programer festiwalu (Czwórka na Ars Independent)
  • Jak zmienia się polski wideoklip i reklama na przestrzeni ostatnich lat - mówi Maciej Gryzełko, kurator sekcji wideoklipów (Czwórka na Ars Independent)
  • O tym, co odbywa się oprócz Ars Independent w Mieście Ogrodów w Katowicach opowiada Piotr Zaczkowski, szef tej instytucji (Czwórka na Ars Independent)
  • O aplikacjach swojego autorstwa, m.in. "Music for sleeping", mówi jeden z gości festiwalu (Czwórka na Ars Independent)
  • Goście Nocnej Giełdy Gier Wideo - dlaczego warto zagrać w Zniw Adventure? (Czwórka na Ars Independent)
  • Jacek Wandzel o erotyce w grach (Czwórka na Ars Independent)
  • Bartek Sołtysik zapowiada sobotnie i niedzielne wydarzenia na festiwalu w Katowicach (Czwórka na Ars Independent)
Czwórka na Ars Independent
Czwórka na Ars IndependentFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Zaczęliśmy już o godzinie 11.05 od specjalnego wydania audycji "Hejterska 4". O muzyce z gier komputerowych opowiadał Jacek Wandzel, kurator sekcji gier wideo. POSŁUCHAJ >>>

Po godz. 19.05 nadawaliśmy z Katowic, w  ramach audycji "Czwórka na Ars Independent". Rozmawialiśmy m.in. z młodymi twórcami o ich najciekawszych produkcjach, i organizatorami AIF. - MTV Modulartelevision to ambientowa, mocno eksperymentalna podróż, w którą zabierają nas członkowie trio Ceglarek-Dybała-Wojtczak, związani z katowickim Biurem Dźwięku. Za pomocą modularnych syntezatorów miksują muzykę i chilloutowe wizualizacje na żywo. To szalona kompilacja połączonych instrumentów elektrycznych, które przesyłają między sobą sygnały. Można je dowolnie konfigurować i tworzyć nowe, abstrakcyjne dźwięki - opowiadał o wydarzeniu muzyczno-multimedialnym Bartek Sołtysik.

Czarny-Koń-Animacji---Nie-masz-dystansu1200.jpg
ZOBACZ TAKŻE Program Ars Independent Festival 2019 >>>
Logo festiwalu Ars Independent 2019 Logo festiwalu Ars Independent 2019

Jakie filmy będzie można obejrzeć w najmniejszym kinie świata, a także, jak przebiegały wybory Czarnego Konia w kategoriach: gra, wideoklip i animacja oraz? To sprawdzaliśmy w Czwórce, ale selekcja nie była łatwa, bo - jak podkreślał w rozmowie z Kamilem Jasieńskim Maciej Gryzełko, kurator tej sekcji - nadesłano mnóstwo bardzo ciekawych propozycji. - Twórcy od kilku lat nie boją się już eksperymentować w tej dziedzinie, więc ich prace są oryginalne. To zresztą jedna z cech dobrego wideoklipu, ta forma nie powinna mieć już kompleksów wobec pełnometrażowych filmów, a wręcz nierzadko wyprzedza film technicznie - tłumaczył gość Czwórki.

Czym jeszcze organizatorzy tegorocznej odsłony festiwalu Ars Independent zaskoczyli uczestników? I dlaczego to wydarzenie, którego nie można przegapić? Zapraszamy do wysłuchania relacji i rozmów z organizatorami i uczestnikami imprezy. 

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki >>> 

Na miejscu są Mateusz Kulik i Kamil Jasieński

***

kd/pj

Czytaj także

Strefa 51. Gości z kosmosu zastąpią internauci?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 15:40
Zwolennicy teorii spiskowych twierdzą, że Strefa 51 to miejsce, w którym rząd USA ukrywa UFO. Teraz ponad milion internautów chce sprawdzić, czy naprawdę są tam kosmici.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łodź. Czym zachwyca polski Manchester?

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 10:40
Industrialny charakter Łodzi zafascynował zagranicznych turystów. Brytyjskii dziennik "The Guardian" rekomenduje polskie miasto na alternatywny city break.
rozwiń zwiń