Strefa 51. Gości z kosmosu zastąpią internauci?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 15:40
Zwolennicy teorii spiskowych twierdzą, że Strefa 51 to miejsce, w którym rząd USA ukrywa UFO. Teraz ponad milion internautów chce sprawdzić, czy naprawdę są tam kosmici.
Audio
Hangar z Obcym - Strefa 51 w Nevadzie
Hangar z "Obcym" - Strefa 51 w Nevadzie Foto: DiegoMariottini/Shutterstock.com

Słynna Strefa 51 znajduje się na pustynnych obszarach USA, w stanie Nevada. Od lat mówi się, że są tam nie tylko tajne laboratoria armii amerykańskiej, ale także są szczątki rozbitych pojazdów UFO oraz kosmici. - Jak deklaruje rząd USA, to baza, w której  powstało wiele nowych technologii dla lotnictwa - wyjaśnia Andrzej Mazuruk, twórca internetowy, który zajmuje się teoriami spiskowymi. -  Strefa objęta jest zakazem wstępu, a ci, którzy próbowali się tam dostać, często ginęli w tragicznych okolicznościach - dodaje.

Nie przeszkadza to internautom, którzy w sieci skrzyknęli się, by sprawdzić, czy w Strefie 51 są kosmici. Utworzone na Facebooku wydarzenie okazało się żartem, ale czy taki plan miałby szanse powodzenia? Czy w Ameryce są inne miejsca, w których mogli pojawić się przybysze z kosmosu? O tym m.in. w materiale Mateusza Kulika.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 22.07.2019

Godzina emisji: 8.15

kul/kd

Czytaj także

Regulaminy społecznościówek. Zgódź się tylko na to, co chcesz

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 10:15
Facebook, Instagram, LinkedIn i inne portale społecznościowe zmieniają zasady dotyczące prywatności użytkowników. Warto przeczytać nowe regulaminy i ominąć kontrowersyjne zapisy. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rośliny nas chronią. NASA wie, które najlepiej

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 13:39
NASA stworzyła listę roślin, które najlepiej oczyszczą powietrze w mieszkaniu. To wyjątkowy przypadek, gdy ich specjaliści zajęli się takim tematem. 
rozwiń zwiń