"Czwórka idzie na studia". Kolejny przystanek za nami!

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 09:03
Kontynuujemy podróż po uczelniach wyższych pod hasłem "Czwórka idzie na studia". Kolejnym przystankiem na uczelnianej trasie był Lublin, a dokładnie Kampus Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Akcja Czwórka idzie na studia w Lublinie
Akcja "Czwórka idzie na studia" w LublinieFoto: Adam Świetlicki/Czwórka

plener.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ Audycje plenerowe w Czwórce >>>

"Czwórka idzie na studia" to spotkania ze studentami, podczas których mają możliwość zaprezentowania swoich pasji, zainteresowań, aktywności w kołach naukowych i organizacjach studenckich działających na uczelniach. To spotkania przy muzyce przygotowanej przez Dj-ów Czwórki.

Akcja rozpoczęła się o godz. 16.00 w radiowym plenerowym studiu na Kampusie KUL przy ul. Konstantynów 1. O godz. 17.00 Maciek Wójcik zaprosił na audycję "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem". Autor sprawdził, czym żyje Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz jak działają: Uniwersytecka Telewizja Internetowa, Laboratorium Innowacji i Koło Robotyki. Ponadto spróbował wykonać łapacz snów i przetestował funkcjonalność fotela z… odpadów. Dziennikarz zajrzał także do akademika, żeby zobaczyć, czym żywią się studenci, proponując im wybór darmowych zdrowych przekąsek! ZOBACZ WIĘCEJ >>>


studia zolty event 1200.jpg
"Czwórka idzie na studia". Pierwszy przystanek - Wrocław

Tuż po audycji "TOP", czyli kilka minut po godz. 19.00 Norbert DJ Bert Borzym zagrał set muzyczny "muzyka dla akademika", prezentując autorską selekcję utworów w formie popularnego "silent disco". Następnie Jakub Jamrozek, również z plenerowego studia Czwórki na Kampusie KUL w Lublinie, poprowadził audycję "Strefa prywatna" (godz. 20.00-21.15), której tematem był "Typowy student psychologii - fakty i mity". Autor spróbował znaleźć odpowiedzi m.in. na pytania dotyczące wyboru studiów i motywacji z tym związanych. Przyjrzał się relacjom i związkom studentów psychologii, próbując dowiedzieć się, na ile posiadana wiedza sprawia czy są trwałe i szczęśliwe. Słuchacze dowiedzieli się również czy studenci wykorzystują swoje umiejętności do rozwiązywania problemów bliskich.

Wszyscy chętni, którzy odwiedzili stanowisko Czwórki na KUL-u, mogli spróbować swoich sił na trickboardzie, sprawdzić celność rzutów, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także wziąć udział w treningu z Piotrem Galusem, trenerem personalnym, prowadzącym audycję "4 bieg". Piotr chętnie podpowiedział… jak wyrzeźbić własny kaloryfer! To wciąż nie koniec atrakcji, które Czwórka przygotowała dla uczestników akcji. Na miejscu znalazło się też coś dla miłośników kuchni i wizażu, a to za sprawą warsztatów kulinarnych pod hasłem "od nas wyjdziesz zdrowo najedzony" oraz pokazu wykonywania profesjonalnego makijażu krok po kroku z możliwością przyniesienia własnej kosmetyczki. Do zdobycia były oczywiście gadżety Czwórki, w tym koszulki i ekotorby "Czwórka z To(r)bą"!

Akcję "Czwórka idzie na studia" aktywnie wspierają przedstawiciele uczelni, którzy przybliżyli bogatą ofertę akademicką Katolickiego Uniwersytetem Lubelskiego. W programie m.in. prezentacja Legii Akademickiej KUL, Uniwersytetu Otwartego KUL, Poradni Prawnej KUL działającej przy Samorządzie Studentów i Fundacji Rozwoju KUL. Ponadto plenerowe studio Czwórki odwiedzili m.in. Paweł Adamiec, który opowiadał o ruchach proekologicznych i projektach wykonywanych wspólnie ze studentami, przedstawiciele Akademickiego Studia Filmowego, Laboratorium Innowacji i Rzecznik Praw Studenta. Zainteresowani zasięgnąć mogli porad dotyczących kredytów studenckich oraz sprawdzić możliwości, które oferuje program Erasmus+.

4 grudnia spotykamy się na Uniwersytecie w Toruniu. Bądźcie tam z Czwórką!

***

mat. pras./kd

Czytaj także

Czwórka idzie na studia. Wrocław szaleje naukowo

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 14:53
Czwórka gości we Wrocławiu na Dniach Aktywności Studenckiej Politechniki Wrocławskiej. Liczne koła naukowe mają się czym pochwalić. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Czwórka idzie na studia" - tak było w Lublinie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 19:04
Dziennikarze Czwórki pojawili się na Kampusie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, by sprawdzić, czym żyje KUL i jak wygląda codzienność studentów tej uczelni.
rozwiń zwiń