Bitamina, muzyka do nauki i... boks - Czwórka poleca się na środę

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 14:06
W środę zaprosimy m.in. na rozmowę z Marcinem Siwym, który na zawodowych ringach stoczył 20 walk i … wszystkie wygrał. Będą też powtórki do matury i dużo dobrej muzyki. Słuchaj Czwórki i zgarnij m.in. naszą Płytę tygodnia, czyli "Blask" Holaka. 
Vito Bambino i grupa Bitamina w Czwórce
Vito Bambino i grupa Bitamina w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski/Czwórka

Płyta tygodnia Czwórki - "Blask" z 13 premierowymi piosenkami, w których usłyszymy gościnnie Tymka, Otsochodzi, Paulinę Przybysz, Kasię Golomską, Silesa, Zibexa oraz Marcina Pyszorę. Tym samym jest to najbardziej kolektywne wydawnictwo artysty. 

Wszystko gra 09.00-10.00 - Ula Kaczyńska zaprasza na rozmowę z  Bitaminą o koncertowej płycie oraz z Iną West o nowych singlach Soldier i Mother.

ZOBACZ WIĘCEJ - Koncert Bitaminy w Czwórce >>>

Stacja Kultura o godz. 11.30 muzyka do nauki - tym razem Maciej Szajkowski, autor audycji "Folk off"  przygotuje playlistę z piosenkami, które są blisko natury. Biologia to dziedzina, z którą każdy jest związany i która, tak jak muzyka,  towarzyszy nam każdego dnia. Jakie piosenki mają związek z ewolucjonizmem i ekologią? Którzy artyści śpiewają o energii i życiu? Czy można w piosenkach poruszać tematy różnorodności organizmów i genetyki? Na playliście Macieja Szajkowskiego znajdą się piosenki z repertuaru artystów z całego świata. Playlisty do nauki są zamieszczane na stronie Czwórki.

Stacja Nauka 12.00-13.00 - Powtórki do matury - język angielski. Przez ostatnie tygodnie powtarzaliśmy mowę zależną, stronę bierną i zdania warunkowe. Dobra znajomość tych form gramatycznych ułatwi maturzystom rozwiązywanie zadań, w szczególności tych, które sprawdzają zakres leksykalno-gramatyczny. Co może pojawić się na tegorocznym egzaminie? Opowie o tym Magda Drzewiecka, nauczycielka języka angielskiego. 

ZOBACZ WIĘCEJ Matura 2020 z języka angielskiego. Zadania na słuchanie i rozumienie tekstu >>>

Strefa sportu 21.30-22.00 - Darek Matyja zaprasza na spotkanie z Marcinem Siwym, który na zawodowych ringach stoczył 20 walk i … wszystkie wygrał. Wciąż czeka na swoją "walkę życia" - miał walczyć z Adamem Kownackim i Peterem Grahamem, ale do tych pojedynków ostatecznie nie doszło, gdyż odwołano gale. Kiedy stoczy swój 21. pojedynek w zawodowym boksie?

Literatura: 

Godz. 8.30 - W Kąciku literackim polecamy interpretację wiersza "Ptasie plotki" Jana Brzechwy w wykonaniu Adiego Nowaka.

Godz. 8.35 Książka w Czwórce: "Mikrotyki" Pablopavo czyta Olaf Lubaszenko. 

Godz. 10.45 - "333 Popkultowe rzecz... lata 90." - fragmenty swojej książki czyta w Czwórce Bartek Koziczyński: dziennikarz muzyczny, autor piątkowej audycji Rock Blok, autor książek o tematyce muzycznej, kulturalnej i społecznej.

Godz. 15.40 - zapraszamy do wysłuchania 24. odcinka radiopowieści Witolda Gombrowicza "Ferdydurke" w adaptacji Anny Borkowskiej, reżyserii Waldemara Modestowicza, w wykonaniu m.in. Jarosława Gajewskiego, Wiesława Michnikowskiego, Włodzimierza Pressa, Sławomira Packa, Wojciecha Malajkata, Piotra Adamczyka.

***

mat. pras./kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Rylik: boks to bardzo ludzki sport

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 13:00
- Nie każdy mężczyzna i nie każda kobieta się do tego nadaje. Tu trzeba mieć odpowiednie umiejętności, odpowiednią konstrukcję psychiczną, no i absolutną pewność siebie - mówi Agnieszka Rylik, z którą Aleksandra Jasińska i Karina Terzoni rozmawiają o jej książce "Nokaut. Historia bokserki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klaudia Daliva: zamiast idoli wolę mieć muzycznych mentorów

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 18:06
Kiedyś grała na ulicach, dziś ma do dyspozycji sceny w salach koncertowych i klubach. Klaudia Daliva zagościła na antenie Czwórki z nowym numerem "Wiosna" i opowiedziała o swojej drodze do kariery i planach zawodowych.
rozwiń zwiń