Akcja #pomagamseniorom. Pomagaj z Czwórką!

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 13:19
Czwórka włącza się w pomoc osobom starszym i samotnym. Zachęcamy Was do dzielenia się z nami swoimi doświadczeniami i do wspólnego pomagania!
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Inside Creative House

nastolatka młodzież smutek depresja 1200.jpg
Lockdown, godzina policyjna - koronawirus na świecie

O tym, jak każdy z nas może zadbać o seniorów, mówiliśmy w audycji Czat Czwórki (26.10). Seniorzy są w grupie najwyższego ryzyka. Wielu z nich potraciło dodatkowe zajęcia zarobkowe. Namawiani są do pozostawania w domach. Jak radzą sobie w czasie pandemii? Jakie inicjatywy mogą ich wesprzeć w tym niełatwym dla wszystkich czasie? Na te pytania odpowiedzi szukaliśmy wraz z Nelą Nocoń, studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, wolontariuszką akcji TelefoUJ do Seniora, a także Basią Sobieską z Pogotowia Harcerek i Harcerzy ZHR. POSŁUCHAJ >>>

shutterstock miasto ludzie 1200.jpg
Przyszłość wielkich miast. Co się zmieni po pandemii?

"Strefie Prywatnej" (29.10) porozmawiamy o akcji TelefonPogadania.pl. To inicjatywa, która w swoim założeniu ma łączyć ludzi starszych, bardzo często samotnych i cyfrowo wykluczonych. Gośćmi Czwórki będą wolontariusze, działający na rzecz tej inicjatywy. Tego samego dnia w "Pierwsze słyszę" zajrzymy zaś do Centrum Telefonicznego dla Seniorów w Łodzi, które także poszukuje wolontariuszy do współpracy. 

A audycji "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem" (2.11) w ramach cyklicznego przeglądu aplikacji przetestujemy apki m.in. "Bezpieczny Senior" – wygodna e-opieka nad osobami starszymi, "poMOST", która ułatwia kontakt między potrzebującą pomocy osobą starszą a lokalną społecznością, czy "Senior Alert" - to aplikacja wspomagająca poszukiwania osób w starszym wieku, zaginionych na terenie województwa podlaskiego. 

Czytaj także:

Tego samego dnia temat pomocy seniorom poruszymy w "Dajesz radę". Sprawdzimy, gdzie pomocy mogą szukać osoby starsze, które padły ofiarą kradzieży, dowiemy się także, jak każdy z nas zaangażować się może w pomoc takim ludziom. W "Wiadomościach Radiowej Czwórki" (4.11) sprawdzimy, jak młodzi z całej Polski pomagają seniorom. Dowiemy się, jakie akcje organizowane są na terenie kraju i jakiej pomocy seniorzy potrzebują najbardziej. 

***

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka

Czytaj także

Czy ekologia zmienia przemysł modowy?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 12:58
- Rynek tekstylny, zaraz po przemyśle petrochemicznym jest drugim co do wielkości trucielem. Emisje z tego sektora są większe niż w przemyśle lotniczym. W skali roku to 1,700 miliardów wyprodukowanych sztuk odzieży i 2 miliardy ton odpadów - alarmowała Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dub Pistols z nowym krążkiem "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 22:01
Światło dzienne właśnie ujrzał kolejny album od Dub Pistols, zatytułowany "Addict". Na krążku znajdziemy jedenaście kawałków, pełnych pozytywnych emocji. Ale nie tylko. 
rozwiń zwiń