Ratownictwo wodne. Kto zostanie Mistrzem Polski?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2022 06:00
Przez całe wakacje Czwórka towarzyszy najlepszym ratownikom wodnym, którzy uczestniczą w zawodach cyklu Garmin Rescue Heroes. W ten weekend zapraszamy do Kątów Rybackich.
Garmin Rescuec Heroes - zawody ratownictwa wodnego. Tak było w Mielenku
Garmin Rescuec Heroes - zawody ratownictwa wodnego. Tak było w Mielenku Foto: mat. prasowe/Katarzyna Golińska

W ten weekend w Kątach Rybackich odbywają się Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Podczas dwóch dni rywalizacji w duchu fair play rozegrywane są konkurencje indywidualne i drużynowe, m.in. wyścigi na deskach ratowniczych, akcja z pasem ratowniczym, akcja z deską ratowniczą oraz konkurencje pływackie i biegowe. To konkurencje będące symulacją rzeczywistych akcji ratowniczych, w oparciu o regulamin Światowej Federacji Ratownictwa Wodnego (ILS). Zawody są również doskonałym środkiem promocji ratownictwa i bezpiecznego wypoczynku nad wodą - przy okazji zmagań odbywać będą się pokazy i ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, w tym z użyciem gogli do wirtualnej rzeczywistości oraz zajęcia ruchowe dla kibiców i odwiedzających arenę zawodów.

Czwórka jest patronem medialnym wydarzenia. ZOBACZ WIĘCEJ <<<

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim to już czwarta impreza z cyklu Garmin Rescue Heroes i jednocześnie ostateczny sprawdzian dla ratowników, którzy już we wrześniu wystartują w Mistrzostwach Świata we włoskim Riccione.

Zawody z cyklu Garmin Rescue Heroes w Mielenku Zawody z cyklu Garmin Rescue Heroes w Mielenku

Jak zwykle jesteśmy na miejscu i zapraszamy do plenerowego studia Czwórki, gdzie będzie można zdobyć czwórkowe gadżety przydatne podczas letnich wypadów w plener, zrobić pamiątkowe instaxowe zdjęcie, a także posłuchać nowości z naszej wakacyjnej playlisty. Dziennikarze Czwórki relacjonują zmagania najlepszych polskich ratowników i poprowadzą specjalne audycje.

Zobacz także:

Na "PlenAir" z Mistrzostw Polski w Ratownictwie Morskim, w sobotę 6 sierpnia od godz. 15.05 zaprosił Piotr Galus. - Wraz z najlepszymi ratownikami z polskich plaż będziemy uczestniczyć w symulacjach rzeczywistych akcji ratowniczych oraz kursach pierwszej pomocy. Zapytamy o nowe technologie i ich wykorzystanie w trakcie akcji na wodzie - zapowiada  dziennikarz Czwórki. Ci, którzy nie dotrą na miejsce, mogli posłuchać relacji z weekendowych wydarzeń w sobotnich "Pasjonautach" Adama Smolarka, w niedzielnych audycjach "Tędy po trendy" Aleksandry Jasińskiej i "Co Was kręci" Jeremiego Angowskiego oraz w "Wiadomościach Czwórki".

Źr. Facebook/Fundacja Ratownictwa i Sportów Wodnych Rescuehouse 

mat. prasowe/kul/aw/kd

Czytaj także

Czwórka na Rescue Heroes 2021 w Kątach Rybackich. Działo się!

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 11:53
W weekend plaża w Kątach Rybackich zapełniła się zawodnikami, którzy na wodach otwartych walczyli w mistrzostwach ratownictwa wodnego Rescue Heroes. Czwórka oczywiście była na miejscu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Garmin Rescue Heroes w Mielenku. Sprawdź, co się działo!

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 10:40
Przez cały weekend Mielenko było najlepiej strzeżoną plażą w Polsce. Zjechali tu najlepsi ratownicy w Polsce uczestniczący w kolejnej odsłonie Garmin Rescue Heroes, a nasza ekipa także oczywiście była na miejscu.
rozwiń zwiń