Odkrywamy Epir. Podróżnicze zagadki Martyny Matwiejuk

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2022 14:30
Epir wyróżnia się na tle Grecji. To górzysta kraina, której miasta wyglądają zupełnie inaczej niż w reszcie kraju. W audycji "Światła wielkiego miasta" udamy się do jednego z nich. 
Podróżnicze zagadki Martyny Matwiejuk - tym razem odkryjemy Grecję.
Podróżnicze zagadki Martyny Matwiejuk - tym razem odkryjemy Grecję.Foto: Martyna Matwiejuk

Położone nad jeziorem, wśród gór, przypomina raczej austriacką czy słoweńską miejscowość. Skojarzenie jednak znika, gdy na horyzoncie wypatrzymy minarety dawnych meczetów. Miejsce słynie z produkcji pięknych przedmiotów ze srebra. Turystów zachwyca zamkiem, w którego murach zamknięto małe miasteczko. Nadal toczy się w nim życie. Jak to w Grecji - powoli. W jednej z lokalnych restauracji spróbujemy potraw związanych z regionem - musaki, jagnięciny, placka z porem i chałwy, zupełnie innej od tej, którą znamy z polskich sklepów. Czy zgadniecie, dokąd udamy się tym razem?

Zobacz także:

***

Na audycję "Światła wielkiego miasta" - w sobotę (19.11) o godz. 10.05 - zaprasza Martyna Matwiejuk.

kul

Czytaj także

"Muminki, port i kamieniste plaże". Odwiedzamy Turku w Finlandii

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2022 08:37
Położone na zachodnim wybrzeżu Turku, oddalone zaledwie o dwie godziny drogi od Helsinek, jest najstarszym fińskim miastem. W tym mieście coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy aktywnego spędzania czasu, jak i fani Muminków. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kowno - Europejska Stolica Kultury i miasto Mickiewicza

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2022 12:15
Miasto diabłów, street artu, pięknej natury oraz wielu wydarzeń kulturalnych. Tegoroczna Europejska Stolica Kultury określana jest jako najbardziej litewskie miasto, jest także związana z Adamem Mickiewiczem. Wraz z Oliwią Krettek zapraszamy na city break do Kowna.
rozwiń zwiń