Sekrety życia Marylin Monroe

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2014 13:18
Gdyby żyła, skończyłaby właśnie 88 lat. Marilyn Monroe, którą za życia otaczało nieustanne zainteresowanie i uwielbienie, do dzisiaj pozostaje legendą i zagadką.
Marilyn Monroe
Marilyn MonroeFoto: Gentlemen Prefer Blondes trailer/CC

Piękna i utalentowana, jednocześnie przytłoczona sławą. Kochana i samotna. Nieustannie zmagająca się ze swoimi demonami.

Zajrzymy do jej pamiętników, posłuchamy wierszy, które pisała Marilyn i porozmawiamy o legendzie, jaka do dzisiaj ją otacza.

Gośćmi "Ściągi z Popkultury" będą historyczka mody Aleksandra Jatczak i amerykanistka Magdalena Maksimiuk.

Zapraszamy w niedzielę, od godz. 14.00.

Czytaj także

Piotr Cieplak - dendrolog, który pokochał teatr

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 12:00
- Piotr Cieplak wszędzie tam, gdzie reżyseruje spektakl, sadzi także drzewa - opowiada krytyk teatralny Bartek Miernik. - Sporo tych drzew, wyrastających z doniczek na korytarzach, nazbierało się m.in. przy Teatrze Powszechnym w Warszawie, gdzie wystawiano "Króla Lira" w jego reżyserii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izabela Kastylijska - kobieta, która zapoczątkowała globalizację

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 12:00
Izabela Kastylijska to panująca w XV w. hiszpańska królowa, o której mało mówi się w polskich szkołach. Zafascynowana była morzem - jak jej się zdawało - pełnym potworów. To dzięki niej Krzysztof Kolumb wypłynął, by dowiedzieć się, co jest po drugiej stronie oceanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Grycewicz - aktorka, która nie boi się wyzwań

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 17:30
Anna Grycewicz jest twarzą multimedialnego słuchowiska Czwórki "Długa ziemia". Ciekawość to coś, co skłoniło ją, żeby wziąć udział w tym przedsięwzięciu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Sitarski: po wakacjach nie pamiętam roli, ciało ją zna

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 13:00
Aktor sam o sobie mówi, że jest jak pies, który zanim się położy, musi wydeptać sobie miejsce do spania. To oznacza, że lubi próbować różnych rzeczy, zanim w końcu zdecyduje się na określony sposób grania.
rozwiń zwiń