T-Line, czyli ćwiczenia z deskorolką. "Trudne, ale bezpieczne"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2017 12:00
Tomir Nowak wymyślił T-Line, czyli dyscyplinę, w której - dzięki wykonywaniu ćwiczeń z deskorolką, równorzędnie na obie strony ciała - wyrównujemy siłę i napięcie mięśniowe kończyn.
Audio
  • Ćwiczenia z deskorolką - na czym polega T-Line i jakie przynosi efekty? (4. Bieg/Czwórka)
Tomir Nowak w studiu
Tomir Nowak w studiuFoto: Czwórka

Zobacz także
elektrostymulacja sport 1200.jpg
Elektrostymulacja zamiast ćwiczeń - czy to działa?

Podczas treningów pracujemy m.in. nad wydolnością organizmu, aktywujemy mięśnie głębokie, czyli posturalne, a jak podkreślał Tomir Nowak, "fajnie powiększa nam się też zakres ruchów". - Długość treningu to ok. 20-40 minut, ale wszystko zależy od poziomu zaawansowania, bo ćwiczenia nie są łatwe, składa się na nie wiele elementów - mówił gość Piotra Galusa. Jak tłumaczył to "ćwiczenia wielostawowe". - Polegają na ruchach ciała w anatomicznych zakresach, czyli powinny być bezpieczne, choć deskorolka sama w sobie jest wymagająca.


szczepan figat siedzenie 1200.jpg
Życie na siedząco. Co musisz wiedzieć, by być zdrowym?

Ćwiczymy właściwie w miejscu, przesuwając deskę pod sobą, nie rozwijamy ogromnych prędkości, pędząc po ulicach. - Dlatego to ćwiczenia dla wszystkich, także dzieci i osób starszych, wyczynowców i ludzi po urazach, w trakcie rehabilitacji - tłumaczył Tomir Nowak. Jakie ćwiczenia wykonuje się przy pomocy deskorolki w ramach T-Line i skąd w ogóle wzięła się nazwa tej dyscypliny? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: 4. bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Data emisji: 3.12.2017

Godzina emisji: 10.14

kd/mk

Czytaj także

Akrobatyka powietrzna. "To nie jest sport dla księżniczek"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 17:03
- Taniec na elementach podwieszanych, takich jak rurka, szarfa, trapez kołowy, to po prostu elementy akrobatyki powietrznej. To sport wymagający i kontuzjogenny. I daje satysfakcję - opowiadał trener Paweł Kułaga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie na siedząco. Co każdy z nas powinien wiedzieć, by być zdrowym?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 12:40
Bóle pleców, drętwienie rąk - to coraz częściej dolegliwości pojawiające się już w młodym wieku. Cierpią na nie m.in. pracownicy korporacji, którzy kilka godzin dziennie… siedzą. Jak radzić sobie z negatywnymi skutkami spędzania czasu w tej pozycji?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektrostymulacja zamiast ćwiczeń. Czy to działa?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 12:00
Elektrostymulacja to trening z wykorzystaniem prądu elektrycznego, który ma za zadanie rozbić tkankę tłuszczową. Czy rzeczywiście jest skuteczny?
rozwiń zwiń