Elektrostymulacja zamiast ćwiczeń. Czy to działa?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 12:00
Elektrostymulacja to trening z wykorzystaniem prądu elektrycznego, który ma za zadanie rozbić tkankę tłuszczową. Czy rzeczywiście jest skuteczny?
Audio
  • Szymon Bartoszek o technologii EMS (Czwórka/4 Bieg)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/lartaldato

Elektrostymulacja reklamowana jest jako zamiennik prawdziwych ćwiczeń, z którego coraz chętniej korzystają z niego gwiazdy. - Elektrostymulacja to zmiana bodźca. Zamiast ciężarów i stymulacji wykorzystujemy impuls nerwowo-mięśniowy. Oprócz tego trzeba ćwiczyć. Nic nie dzieje się samo. Wbrew pozorom to bardzo ciężki i wymagający trening. - mówił Szymon Bartoszek, ekspert Technologii EMS.

Skoro impulsy elektromagnetyczne wymagają dodatkowej aktywności fizycznej, dlaczego są coraz bardziej popularne w świecie sportu? Czy regularne ćwiczenia to za mało, aby utrzymać wymarzoną sylwetkę? Jakie są plusy korzystania z tej technologii? Ekspert przekonuje, że jednym z czynników, jakie mogą przekonać do EMS jest to, że dzięki technologii treningi stają się krótsze. - Najbardziej odczuwalną zmianą będzie to, że trening jest krótszy. 1-2 razy w tygodniu w zależności od potrzeb. Dzięki impulsom odwracamy naturalny proces. Efekty, które są odczuwalne normalnie w ostatnich 20 minutach treningu dzięki impulsom są widoczne od razu. - wyjaśniał.

Jak często ćwiczyć z wykorzystaniem impulsów elektrycznych, aby zauważyć efekty? Jak wygląda strój do treningu z elektrostymulacją? Czy istnieją medyczne przeciwwskazania i kto nie powinien korzystać z technologii EMS? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: 4. bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: w nagraniu rozmowy Szymon Bartoszek, ekspert Technologii EMS

Data emisji: 26.11.2017

Godzina emisji: 10.14

ac/kul

Czytaj także

Gimnastyka sportowa. Jest dla każdego?

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2017 15:00
Coraz częściej swoich sił w gimnastyce sportowej próbują amatorzy. Dzięki niej mogą podnieść sprawność fizyczną, jednocześnie przygotowując się na przykład do startów w biegach z przeszkodami. - Powstała ona w XIX wieku, jednak od kiedy stała się dyscypliną olimpijską, wiele się w niej zmieniło - mówi w Czwórce trener Marcin Szyc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po wakacjach - na trening wracamy z głową

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2017 14:38
Siłownie i sale sportowe wypełniają się osobami, które znów chcą być w formie i dobrze wyglądać podczas kolejnego sezonu letniego. - Zaczynamy powoli, pamiętajmy, że przyspieszyć zawsze zdążymy, a jeśli zaczniemy zbyt intensywnie, możemy sobie zrobić krzywdę - ostrzegali eksperci Czwórki, Marta Romanowska i Piotr Górka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowanie masy mięśniowej - jak nie popełnić błędu?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 14:31
Jesień to świetny czas, by zacząć pracować nad swoimi mięśniami. Trzeba to robić z głową, bo wystarczy jeden błąd, by zaprzepaścić efekty tygodni treningów. - Niezbędne są odpowiedni program treningowy i dieta - podkreślał Jan Słoniewicz, trener osobisty.
rozwiń zwiń