Joga - sport nie tylko dla kobiet

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 17:59
16 czerwca będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Jogi. - Joga to sport dla wszystkich, na szczęście panów, uprawiających tę dyscyplinę jest coraz więcej - mówi Katarzyna Złotkowska. 
Audio
  • O zaletach jogi opowiadają Katarzyna i Robert Złotkowscy. (4. bieg/Czwórka)
Katarzyna i Robert Złotkowscy
Katarzyna i Robert ZłotkowscyFoto: Piotr Galus/Czwórka

Jak przekonywali goście Czwórki joga nie jest kaprysem i modą, a pełnoprawnym sprzymierzeńcem w walce o dobre zdrowie i sprawność właściwie w każdej sferze życia. - Joga kojarzy nam się głównie z duchowością, siedzeniem "w lotosie", medytacją. To tylko stereotypy, bo ten sport niesie ze sobą mnóstwo korzyści fizycznych - opowiadała Katarzyna Złotkowska. I jak przekonywała, joga stanowić może świetne uzupełnienie każdej innej formy ruchu, np. biegania, sportów drużynowych, jak siatkówka czy koszykówka, ale nawet nurkowania. 

Czy joga w bardzo młodym wieku jest zdrowa? Czy są jakieś przeciwskazania do uprawiania jogi i co wspólnego ma ta dyscyplina sportu z depresją u mężczyzn? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie zdradziliśmy także kilka sposobów na skuteczne rozciąganie i mówiliśmy o warsztatach, które mają przybliżyć terapeutyczną moc jogi, skierowanych... do mężczyzn.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Katarzyna i Robert Złotkowscy

Data emisji: 5.05.2019

Godzina emisji: 10.07

kd

Czytaj także

Joga czy akrobatyka? A gdyby je połączyć?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 11:02
Akrojoga łączy w sobie pozycje jogi klasycznej z akrobatyką, ale także z elementami masażu tajskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orangetheory Fitness. Trening z użyciem monitora pracy serca

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 18:40
Orangetheory Fitness to trening interwałowy z użyciem monitora pracy serca. Pięciostrefowe treningi interwałowe wykorzystują potwierdzony naukowo mechanizm powysiłkowej zwiększonej konsumpcji tlenu przez organizm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deep work. Jak skutecznie pracować z ciałem, ale i umysłem

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 11:04
Transowy bit, zaraźliwa energia, hektolitry potu i miliony straconych kalorii - tak działa deep work. To trening funkcjonalny, połączenie ćwiczeń statycznych, dynamicznych i technik oddechowych.
rozwiń zwiń