Wirtualny półmaraton. Szansa na przełamanie barier

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 17:00
Koronawirus znacząco wpłynął na świat sportu. Wszystkie najbliższe imprezy sportowe zostały odwołane, klubu fitness są pozamykane, a treningi odbywają się online. Czy Wirtualny Półmaraton Wiosenny będzie alternatywą dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez biegania?
Audio
  • Wirtualny Półmaraton Wiosenny - czym jest i kto może wziąć w nim udział? (4 bieg/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ Jasminko Ibrakovic

Bieganie na bieżni, albo jazda na rowerze stacjonarnym w domu mają olbrzymie znaczenie dla naszego samopoczucia Artur Sarosiek

Trenowałeś? Nie marnuj tego!

- Dzięki tej inicjatywie biegacze, którzy przygotowywali się do imprez biegowych, mają szansę nie zniweczyć swojej pracy. Wystarcz, że wejdą na stronę Wyzwaniebiegowe.pl, zarejestrują w sekcji Wirtualny Półmaraton Wiosenny i wybiorą odpowiedni dla siebie pakiet - wyjaśnia Artur Sarosiek. - Każdy uczestnik po pokonaniu dystansu półmaratonu otrzyma piękny medal.

Bieg, chód, nordic walking

Impreza odbędzie się w dniach od 27 kwietnia do 1 maja 2020. W tym czasie należy pokonać 21,0975 km w ramach jednego treningu. Można to zrobić na wiele różnych sposobów - biegiem, uprawiając nordic walking, na bieżni, na rowerze stacjonarnym albo w chodzie. - Po pierwszym dniu maja należy wysłać na maila potwierdzenie, że uczestniczyło się w tym wyzwaniu. Może to być zdjęcie zegarka lub printscreen z aplikacji biegowej. 

Udział w wirtualnym półmaratonie to także okazja do tego, by przełamać swoje bariery Artur Sarosiek

Kwarantanna w biegu. Pamiętaj o zasadach

W związku z sytuacją spowodowaną koronawirusem rząd wprowadził nowe, zaostrzone zasady bezpieczeństwa. Według nich w trakcie kwarantanny mamy prawo do jednorazowego wyjścia z domu w celach sportowych. Możemy także biegać i spacerować, ale w maksymalnie dwie osoby, przy zachowaniu odpowiedniej odległości od innych.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Data emisji: 27.03.2020

Godzina emisji: 16.40

kul/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szymon Okrojek o tym, jak poprawić formę w 24 minuty

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2018 12:50
Intensywny trening interwałowy jest idealny dla osób, które chcą poprawić swoją kondycję, wzmocnić całe ciało i spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Na czym polega?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trener Remigiusz Stachelek radzi, jak mieć szczupłą sylwetkę

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 13:20
Przedwiośnie to czas, w którym popełniamy najwięcej błędów w dbaniu o szczupłą sylwetkę. - Na siłowni mieszamy treningi, nie znamy właściwej kolejności wykonywania ćwiczeń i odchudzamy się na siłę - wyjaśnia Remigiusz Stachelek i podpowiada, co zrobić żeby mieć lepszą sylwetkę. 
rozwiń zwiń