Z sercem na dłoni. Przed nami kolejna odsłona Biegu po Nowe Życie

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 20:40
21 czerwca wystartuje Bieg po Nowe Życie. Społeczna inicjatywa wsparcia dla polskiej transplantologii tym razem odbędzie się w zmienionej formule, ale w tym samym celu - biegniemy, by promować przeszczepy.  
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/vchal

Na mecie mojego pierwszego Biegu po Nowe Życie płakałam ze szczęścia. Bo ze starym sercem nigdy bym tego nie dokonała Asia Prorok

Joanna Prorok jest jedną z ambasadorek akcji i podkreśla, jak bardzo ważny jest dla niej udział w tym przedsięwzięciu. - Z moją kondycją bywało różnie. Tuż przed przeszczepem z moją wydolnością było bardzo źle. Do tego stopnia, że miałam problemy z wejściem na pierwsze piętro - wspomina. - Teraz każdy bieg czy marsz jest dla mnie ogromnym przeżyciem, jakiego nigdy nie miałam okazji doznać wcześniej. To jak celebracja nowego życia.   


16:24 [CZWORKA]4 bieg 19 czerwiec 2020 bieg.mp3 Bieg Po Nowe Życie - kto może wziąć w nim udział? (4 bieg/Czwórka)

 

Rozmówczyni Piotrka Galusa przyznaje, że w tym roku wystartuje dla swojego syna, a także po to, by uspokoić wszystkich tych, w których transplantologia nadal budzi strach. - Moje dziecko też ma problemy z serduchem i niewykluczone, że też będzie potrzebował takiej pomocy jak ja - przyznaje Prorok. - Uważam, że należy wspierać transplantologię, trzeba pomagać i trzeba o tym mówić - dodaje.    

Czytaj także:

To, co daje mi najwięcej siły w tej akcji, to fakt, że spotykam mnóstwo osób, które po prostu chcą żyć Joanna Kuberska

Za pomocą platformy konferencyjnej razem z osobami po przeszczepie pobiegną ludzie świata filmu, teatru, sportu i mediów. Wśród nich będzie Joanna Kuberska. - To nadal jest bardzo trudny temat, a dzieje się to za sprawą tego, w jaki sposób wiedza naukowa jest nam przedstawiana. Nam, czyli szarym ludziom - mówi aktorka - Nie chcę nikogo przekonywać na siłę, bo to jest indywidualna sprawa, ale jestem za tym, by każdy temat, który nas przeraża, po prostu zgłębić. Bo zazwyczaj strach wynika z niewiedzy. 

Bieg po Nowe Życie Online rozpocznie się w sobotę 21 czerwca o godzinie 15.30.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście audycji: Joanna Prorok (ambasadorka akcji Bieg po Nowe Życie) 

Data emisji: 19.06.2020

Godzina emisji: 16.15

kul

Czytaj także

Dr Spraweczka: ruszaj się dla zdrowia, nie dla medali

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 11:10
- Teraz, w tym dziwnym czasie izolacji, moim celem jest utrzymanie aktywności fizycznej. Żeby nie siąść i całkiem nic nie robić - mówi Marta Sprawka, lekarka, biegaczka. - Miałam w tym roku cel sportowy: triathlon, ale on się nie odbędzie. Teraz chciałabym motywować innych, by się ruszali, dbali o aktywność fizyczną, bo nie uprawiamy sportów dla medali, a dla zdrowia - podkreśla. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lubią wyzwania. Zdobędą szczyt za szczytem

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 12:12
Ania, Mariusz i Asia postanowili wbiec na 33 najwyższe i najwybitniejsze szczyty polskich gór i to w 100 godzin. 
rozwiń zwiń