Bikini fitness - kulturystyka w kobiecym wydaniu?

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 15:00
Mięśnie i proporcjonalna budowa ciała, ale także gracja i piękno - to definicja tej nowej mody w fitnessowym świecie. - To bardzo ciężka praca, ludzie nie zdają sobie sprawy, jak długo i intensywnie my trenujemy i na jakie wyrzeczenia musimy być gotowi - mówiła Kasia Dziurska Mistrzyni świata fitness.
Audio
  • Czym jest bikini fitness i jak trenować do zawodów w tej dyscyplinie sportu - rozmowa z Kasią Dziurską i Kubą Łysiakiem (4. bieg/Czwórka)
Piotr Galus, Katarzyna Dziurska i Jakub Łysiak
Piotr Galus, Katarzyna Dziurska i Jakub ŁysiakFoto: Czwórka

4 bieg 1200.jpg
Chcesz być fit? "Zacznij podnosić ciężary"

Kasia Dziurska, która wcześniej przez lata zajmowała się tańcem, opowiadała m.in. o tym, co musiała zmienić w swoim ciele, by zająć się profesjonalnie fitnessem. - Trenuję dwie godziny dziennie. Zmniejszyłam biodra, popracowałam nad obwodem ud, rozszerzyłam górę, bo proporcje są niezwykle ważne - tłumaczyła mistrzyni świata. Mówiła też, skąd biorą się takie sylwetkowe "błędy" u sportowców. - To oczywiście kwestia genów, ale także bezmyślnych treningów, niewłaściwej diety i braku wiedzy: źle ćwiczymy, więc rosną nam niektóre partie ciała, choć wcale tego nie chcemy. Potem trudno jest "wrócić" - podkreślała. Zaś jak tłumaczył dziennikarz sportowy i trener Kuba Łysiak, bikini fitness zostało stworzone dla osób, które na co dzień kształtują swoją sylwetkę, ale nie chcą zajmować się kulturystyką.

Jak powinno się przygotowywać do występów w takich konkursach, jak wyglądają imprezy bikini fitness od kuchni? Jak trenuje Katarzyna Dziurska? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki. 

W programie rozmawialiśmy także z Moniką Podalską, jedną z czołowych polskich zawodniczek, mistrzynią juniorów i brązową medalistką Mistrzostw Polski seniorów, która opowiedziała Justynie Tylczyńskiej m.in. o tym, jak wygląda jej dzień.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Kasia Dziurska (mistrzyni świata fitness), Kuba Łysiak (magazyn KiF)

Data emisji: 30.07.2017

Godzina emisji: 10.08

kd/mc

Czytaj także

Kluby fitness. "Ten rynek szybko się rozwija"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 13:23
Magdalena Szulc i Małgorzata Kulczycka od ponad dwóch lat testują siłownie i kluby fitness na terenie całego kraju. Jak twierdzą, przez ten czas wiele zmieniło się na tym rynku, a klienci klubów mają powody do radości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ground Force Method. Pozwala powrócić do formy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 14:00
- W treningu metodą Ground Force chodzi o to, żeby pracować nad techniką i mobilnością - mówiła w rozmowie z Piotrem Galusem trenerka Anna Krupska. Jak narodził się ten sposób ćwiczenia? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dogoń Grodzisk Mazowiecki: wszystko robimy "na spontanie"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 14:17
Razem jeżdżą na zawody po całej Polsce i organizują własne imprezy sportowe. Zawsze świetnie się bawią i są widoczni na trasie. Jak zaczęła się ich sportowa przygoda życia?
rozwiń zwiń