Dokąd na rowerze? Do Nowej Huty i na zajęcia jogi

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2020 09:44
Pomysł na aktywne zwiedzanie Nowej Huty narodził się cztery lata temu. - Do oglądania architektury Nowej Huty dołączyliśmy wysiłek fizyczny, czyli przygotowaliśmy specjalne trasy rowerowe i spływy kajakowe - opowiada Marcin Pawlik z Nowa Huta Travel. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Montri Thipsorn

Wycieczka do PRL-u

- Infrastruktura rowerowa Nowej Huty spełnia wszystkie oczekiwania - przekonuje rozmówca Ady Janiszewskiej. -  Liczne ścieżki rowerowe pozwalają dojechać bezpośrednio do najciekawszych miejsc. Kto wie, czy architekci, planując "nowe miasto", nie wzięli pod uwagę – oprócz aspektów militarnych - również rowerzystów, bo Nowa Huta jest stworzona pod rower - dodaje.

Posłuchaj
07:28 [CZWORKA]4 bieg 14 sierpień 2020 nowa huta.mp3 Nowa Huta - trasy rowerowe i spływy kajakowe (4 bieg/Czwórka)

W programie wycieczki "Rowerem dookoła Nowej Huty" są m.in. Aleja Różgdzie odbywały się najważniejsze uroczystości w okresie PRL-u, Bieńczyce gdzie znajduje się istna perełka Polski Ludowej – wielobranżowy sklep "Ludwik" i bar mleczny "Bieńczyce" oraz Opactwo Cystersów w Mogile. 

Spływy Dłubnią

Nową Hutę można także zwiedzać na kajaku. - Dłubnia przepływa przez cztery nowohuckie dzielnice. To wspaniała Jurajska rzeka, zapomniana przez lata, która przecina wyjątkowe zielone tereny Nowej Huty. - opowiada Marcin Pawlik. - Nowa Huta, choć nie kojarzy się z kajakami, to można tutaj zorganizować prawdziwy, ciekawy i pełen przygód spływ kajakowy rzeką Dłubnią aż do Wisły i to dla całej rodziny.

Posłuchaj także:

Rowerowa joga

Posłuchaj
09:13 [CZWORKA]4 bieg 14 sierpień 2020 rowerowa joginka.mp3 Joga na rowerze - rozmowa z Moniką Leszko (4 bieg/Czwórka)

Monika Leszko kocha prędkość, kilometry i szosowy rower. Jakiś czas temu do swojego treningu włączyła jogę. Jazda na rowerze wymusza pewną "przykurczoną" pozycję. Żeby tego uniknąć, warto się rozciągać - przekonuje rozmówczyni Piotra Galusa. - Jogę ćwiczę w trakcie, albo zaraz po rowerowych wypadach. Mięśnie są wtedy rozgrzane i gotowe do ćwiczeń. Kombinacja tych dwóch aktywności jest w stanie wzmocnić ciało i pomóc pozbyć się z niego zbędnych napięć - dodaje.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Materiał przygotowała: Adrianna Janiszewska

Data emisji: 14.08.2020

Godzina emisji: 16.15

Czytaj także

Rockout Workout. Ćwicz jak muzyk kapeli rockowej

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 17:50
Nowy system treningowy Pound Rockout Workout to zajęcia ruchowe do muzyki rockowej. To zaskakujące połączenie fitnessu z grą przy pomocy specjalnie wyważonych pałeczek perkusyjnych, które zostały zaprojektowane specjalnie do ćwiczeń. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pilates. Zrób sobie balet w domu

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 12:00
- Pilates nie tylko działa na nasze ciało, ale także uczy właściwego oddechu, który potrafi "wyciszyć" niepokój. Można go ćwiczyć w domu, więc doskonałe nadaje się na czas kwarantanny - przekonuje intruktorka Anna Podsiedlik-Ciebiera. 
rozwiń zwiń