X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Berlin - jedź tam na Erasmusa

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 14:00
Stolica Niemiec kusi energią, przyciąga młodych ludzi. Daje możliwości rozwoju, jest miastem z artystyczno-dekadenckim klimatem, w dodatku o niskich cenach.
Audio
  • Kuba Zarzycki i Ula Łapanowska opowiadają o Berlinie i wyjazach na Erasmusa do stolicy Niemiec (Czwórka/Europejski Lunch)
Berlin
BerlinFoto: Wikipedia/Bleppo

Kuba Zarzycki w Berlinie spędził rok, wyjechał tam na Erasmusa. - To miasto jest super dla młodych ludzi. Student nie czuje się tam wyalienowany czy biedny - opowiada. W dodatku to miasto rozwinięte artystycznie, każdy znajdzie coś dla siebie.

Mimo że mur berliński upadł dawno temu, młodzi ludzie wciąż zauważają podział miasta, tym razem jest to podział społeczny. O zachodnim Berlinie mówią, że należy on do rodzin, matek z dziećmi, że jest nudnawy i przytłaczający, a miejsce dla siebie znajdują po wschodniej stronie miasta, która tętni kulturą klubową.
Berlin bez wątpienia jest miastem przyjaznym studentom, wynajęcie mieszkania nie rujnuje budżetu ucznia zza granicy. W dodatku w stolicy Niemiec impreza nigdy się nie kończy - można się świetnie bawić i o 23.00 i 6.00 rano.

PRZECZYTAJ TEŻ: Erasmus - szansa dla każdego studenta

Te rewelacje potwierdza również Ula Łapanowska, która na stypendium w Berlinie była przez rok. - Pieniądze, które dostają studenci wyjeżdżający na Erasmusa, to nie jest stypendium - wyjaśnia gość Czwórki. - To wyrównanie, które polski student dostaje do funduszy, które ma w kraju. W moim wypadku było to 360 euro, które wystarczyło na moje potrzeby.
Ula Łapanowska poleca wyjazd na stypendium do Berlina, jednak odradza go osobom, które chcą uczyć się niemieckiego, bo tam króluje angielski, a w niektórych częściach miasta turecki. Ogromnym atutem studiów w Berlinie jest postawa wykładowców wobec studentów, a także praktyki w renomowanych firmach, które obowiązkowo odbywa się podczas studiów - więcej na ten temat i o innych atutach Berlina, dowiesz się słuchając załączonej rozmowy z "Europejskiego lunchu".

(pj, ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rowerowy klimat Berlina

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 18:35
Berlin słynie z rowerów i rowerzystów. – Berlińscy cykliści mają więcej praw niż polscy – opowiada dziennikarz Joachim Ciecierski. – Ilość tras rowerowych jest imponująca, a kierowcy zwracają większą uwagę na rowerzystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mur, który już nie dzieli

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 18:25
9 listopada 1989 roku upadł Mur Berliński. Dziś wyłącznie w trzech miejscach oglądać można jego pozostałości, ale w wielu Europejczykach wspomnienia są wciąż żywe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Berlin przyciąga młodych

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 17:44
Tutaj Nick Cave założył band The Bad Seeds, tutaj rezydował David Bowie, tu wreszcie po barach przechadzał się Jim Jarmusch a Lou Reed skomponował rock-operę "Berlin". Czwórka rusza na Zachód.
rozwiń zwiń