X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mur, który już nie dzieli

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 18:25
9 listopada 1989 roku upadł Mur Berliński. Dziś wyłącznie w trzech miejscach oglądać można jego pozostałości, ale w wielu Europejczykach wspomnienia są wciąż żywe.
Audio
  • Upadek Muru Berlińskiego - materiał Katarzyny Kornet

Choć upadek Muru Berlińskiego był momentem, w którym społeczność tego miasta mogła się zjednoczyć, zdaniem Filipa Żuchowskiego, Polaka, mieszkającego w Niemczech, a obecnie studiującego w kraju, podziały na "Ost" i "West" wciąż widać. – Przez długi czas zresztą źle mówiło się o Niemcach z byłego NRD, były niesnaski – wspomina Żuchowski.

Na 150 kilometrowej trasie dawnego muru, do dziś pozostały trzy miejsca, w których jeszcze go częściowo widać. Poza tym obszar ten niemal w całości został zabudowany i stopił się z tkanką miasta. – Przecież całe śródmieście było podzielone – mówi Żuchowski. – A teraz są tam budynki, mamy parki, wystawy artystyczne, ścieżki rowerowe...

Jednym z celów, do których jeszcze służą pozostałości muru jest oczywiście turystyka. Pielgrzymki chętnych chcą bowiem na własne oczy zobaczyć to, co pozostało po legendarnej ścianie. Poza tym resztki muru to eldorado dla grafficiarzy. Dowiedz się więcej o historii Muru Berlińskiego i o jego upadku, słuchając całego materiału reporterskiego Katarzyny Kornet w audycji "4 do 4" .

Mur berliński w serwisie "Radia Wolności"

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

30 lat temu upadł mur berliński. To był koniec zimnej wojny

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 06:02
9 listopada 1989 roku otwarta została granica między Berlinem Wschodnim i Zachodnim. Przez 28 lat, dwa miesiące i 27 dni Berlin podzielony był murem, który stał się symbolem podziału Europy i świata na dwa wrogie systemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy czarną wołgą naprawdę jeździły wampiry?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 20:30
Legendą miejską, o której słyszeli niemal wszyscy, jest historia czarnej wołgi. Auto snuło się ponoć złowieszczo po ulicach, a jego pasażerowie mieli porywać dzieci. Jaka tajemnica kryje się za historią o czarnej wołdze?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Graffiti - piękne murale kontra ordynarne bazgroły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:43
Dla jednych graffiti to sposób na wyrażanie siebie i symbol naszych czasów, zdaniem innych – takie bazgroły tylko paskudzą osiedlowe elewacje.
rozwiń zwiń