Walki o wolność - rewolucje kobiet

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 12:45
Gośćmi Konturówki będą dwie kobiety, z którymi Beata Kwiatkowska porozmawia o tym, jak rozumieją wolność, zaangażowanie społeczne i polityczne.
Rusłana Łyżyczko
Rusłana ŁyżyczkoFoto: PAP/ Wiktor Dąbkowski

Pierwsza z nich to urodzona w 1989 roku Karolina Pietkiewicz, przewodnicząca samorządu studentów UW. Druga to Agnieszka Zdziarska, licealistka z roku 1989, dziś architekt, która 25 lat temu wkraczała w dorosłość i po raz pierwszy mogła głosować. Po godzinie 14 sprawdzimy, czym różnią się ich doświadczenia.

Przedstawimy także sylwetki kobiet walczących o wolność w swoich krajach. Naszymi bohaterkami będą między innymi Ala Basatne, 17-latka z Syrii, bohaterka dokumentu: "Chcago girl. Facebookowa rewolucja”, który pokazuje, jak nastolatka za pośrednictwem internetu z przedmieść Chicago sterowała ruchami sił rewolucyjnych w Syrii, czy ukraińska aktywistka Rusłana Łyżyczko.

Na audycję "Konturówka" zapraszamy w sobotę, 7 czerwca, od godz. 14.00 do 15.00.

(om.a./kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka polityka
Czytaj także

Konserwatywny jak Polak? "Konserwatyzm to dziś przejaw buntu"

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2014 12:00
Czy Polacy są konserwatywni na tle mieszkańców pozostałych państw? O tym dyskutowali w Czwórce Mateusz Matyszkowicz z kwartalnika "Fronda" i Piotr Mazurek ze stowarzyszenia "Koliber".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego Polacy nie głosują? "Rozczarowanie i niechęć"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 18:30
Frekwencja w wyborach do Europarlamentu pokazuje, że Polacy przejawiają poważną niechęć do politycznej aktywności. Dlaczego? Jesteśmy rozczarowani systemem, nie wierzymy w znaczenie naszych wyborów i głosów. Tymczasem już niedługo czekają nas kolejne wybory - tym razem krajowe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

25 lat wolności w Polsce. Najważniejsze momenty

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 19:20
Co zmieniło się w naszym kraju po 4 czerwca 1989 roku? Z jakimi wydarzeniami będzie się nam kojarzył ten okres? Kto jest symbolem nowej, wolnej Polski? Posłuchajcie wspomnień dziennikarzy Polskiego Radia oraz wybitnych postaci świata sztuki, kultury, polityki i finansów.
rozwiń zwiń