Czwórka na OSCYP Snowboard Contest - co działo się w Białce Tatrzańskiej?

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2022 13:00
W sobotę 29 stycznia najlepsi snowboardziści stanęli na starcie trzynastej odsłony konkursu Oscyp Snowboard Contest, organizowanego na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Czwórka była patronem medialnym tego wydarzenia, a nasi dziennikarze spotkali się z organizatorami, uczestnikami zawodów i słuchaczami w plenerowym studiu.
Czwórka na OSCYPie 2022
Czwórka na OSCYPie 2022Foto: Piotr Galus

Ekipę Czwórki - Hannę Dołęgowską, redaktor naczelną stacji oraz dziennikarzy - Oliwię Krettek, Piotra Galusa i Jeremiego Angowskiego można było spotkać w dwóch lokalizacjach - w strefie zawodów obok snowparku oraz przy dolnej stacji wyciągu nr 4, a nasi reporterzy - w "Wiadomościach Czwórki" - relacjonowali to, co działo się na OSCYPie. 

OSCYP 2022 - Fotorelacja >>>

OSCYP Contest od zawsze skupiał największe nazwiska z polskiej sceny snowboardowej. Przez 15 lat ciągłej organizacji wydarzenia (zawody nie odbyły się tylko w zeszłym roku z powodu pandemii) na liście startowej pojawiali się Olimpijczycy, Mistrzowie Polski i znani z bardziej niezależnego podejścia do snowboardingu zawodnicy. Tak jest i w tym roku. Na linii startu pojawili się: trzykrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich Michał Ligocki, a także preferujący jibbing Marek Rauba. Obecność tak znanych nazwisk jest nie tylko gwarancją dobrego widowiska, ale także inspiracją dla najmłodszych snowboardzistów, którzy w niedzielę 30 stycznia, dzień po zawodach profesjonalistów, zmierzą się w dodatkowym konkursie OSCYPek.

Posłuchaj
21:46 CZWÓRKA PlenAir -29.01.2022.mp3 OSCYP 2022 - sprawdź, co się działo (PlenAir/Czwórka)

***

Tytuł audycji: PlenAir

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Data emisji: 29.01.2022

Godzina emisji: 13.05

kul

Czytaj także

Winter Sports Festival - nowy wymiar zawodów sportowych

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 12:20
Zakończył się Garmin Winter Sports Festival 2019. Przez dwa dni w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska rywalizowali narciarze, snowboardziści i rowerzyści z 13 państw.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka na Brelok Banked Slalom 2021. Kierunek: Czarny Groń

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 12:30
Zawody snowboardowe na Czarnym Groniu trwają. Brelok Banked Slalom, nad którym Czwórka objęła patronat medialny, odbywa się do 14 marca. Przez cały weekend bezpośrednio z miejsca rywalizacji wydarzenie relacjonuje reporter Czwórki Norbert Michalak.
rozwiń zwiń